Protez Tırnak Bursa

Batık Tırnak Tedavisi Bursa
13 Ağustos 2020
Show all

Protez Tırnak Bursa

Protez tırnak bursa  merkezleri içinde estelif güzellik merkezi tırnak bakım ve protez tırnak hakkında eğitimini tamamlamış uzman kişilerce hizmet vermektedir. Güzellik ve bakım içerisinde son zamanlarda tırnaklarda gelişim sağlanmıştır. Birçok teknikte protez tırnaklar yapılmaktadır. Tırnak süslemesi, model ve görünüşü ile güzellik bütünlüğünü tamamlamaktadır. Kaliteli ürün, uzman kişilerve hijyenik ortamda  verilen hizmetin sonuna kadar arkadasındayız. Sizde bakımlı, uzun tırnaklara sahip olmak isterseniz merkezimize uğramayı unutmayın.

Kadınların güzellik bakımlarının içerisinde el ve tırnak bakımları da yerini alır. Manikür, kalıcı oje ve protez tırnak son zamanlarda en çok kullanılan ve araştırılan bakımlar arasında yer alır. Tırnak bakımında alanında uzmanlaşmış ve bilgi sahibi kişiler tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Tırnak yapısına uygun yöntemler kullanılmalıdır. Protez tırnak uzun tırnak seven kendi tırnaklarının yeterince uzamaması veya kırılması sonucunda tercih edilen yöntemdir. Tırnak uzamaması, kırılması ve küçük yapılı tırnakların daha güzelleşmesini hedef alan yöntem yaklaşık 1-2 saat sürmektedir.

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Protez tırnak bursa hizmetimizde tırnak yaptıracaklara protez tırnak seçenekleri sunmaktayız. Her tırnak çeşidi için farklı bir özellik ve amaç vardır. Temel özellik daha güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır. Kırılan tırnakların ve uzaması zor olan tırnak yapıları için daha sık tercih edilir. Protez tırnak çeşitleri şunlardır:

Jel Tırnak

En dayanıklı protez tırnak yöntemlerinden biridir. Çok uzun tırnak kullanmayı sevenler tarafından tercih edilir. Tırnakların kırılması oldukça zordur. Ana tırnağın uç kısımlarına jel ile uygulanır, kurumasının ardından tırnağa şekil verilerek son modelleme aşaması gerçekleştirilir.

Akrilik Tırnak

Tırnak uç kısımlarının toz ve sıvı özel karışım ile oluşturulmasından protez tırnak yapılmaktadır. İnce protez tırnak sevenler tarafından tercih edilmemelidir. Kolay kırılmayan yapıya sahip tırnaklar elde edilir. Tırnağı kırıldığı için uzamayan kişilerin tercih ettiği yöntemdir. Sağlam ve kırılmayan uzun tırnaklar elde edilir. Her uzunlukta tırnaklar elde edilebilir. Akrilik oluşturulurken koku ortaya çıkar. Bu koku bazılarına rahatsız edici gelebilir. Tek eksi yönü koku olarak belirlenmiştir. Kalıcı bir koku değildir. İşlem sonunda koku da geçmiş olur.

Dipping Tırnak

Mat tırnaklar elde edilen protez tırnak uygulamasıdır. Tırnak yapımı bakımından akrilik tırnağa benzerlik göstermektedir. Kokusuz ve kullanımı kolaydır.

Protez Tırnak Kullanımı

Protez tırnak yapımı sonrasında ilk defa kullanacak kişilerin alışma süreci birkaç gün alabilir. Bu süreç içerisinde protez tırnağı zorlayacak işlemlerden uzak durmak gerekir. Tırnak kullanarak sert cisim açma veya tırnağı zorlayacak kazıma işlemleri yapmamak gerekir. Protez tırnak farklı yöntemlerde yapılabilir. Her birinin mantığı yaklaşık aynıdır. Ana tırnak uçlarına sabitlenmiş tırnaklar elde edilir. Uzunlukları boy boy yapılan bu tırnaklar için zorlayıcı işlemler kesinlikle yanlıştır.

Protez tırnak bursa işlemlerinde uygulandığımız protez tırnaklarda kimyasal maddeler ile temas etmemesini sağlamak gerekir. Tırnak yapısının incelmesine ve kopmasına sebep olacak bu malzemelerden uzak durulmalıdır. Tırnak yapısının daha kalıcı ve sağlam olması için kalıcı oje tekniği ile desteklemek gerekebilir.

Portez Tırnak İşlemi Nasıl Yapılır?

Protez tırnak uygulaması yaptırmak isteyen herkes uygulama yaptırabilir. Tırnak yeme problemi, tırnak kırılması ve uzamayan tırnaklar için kurtarıcı bir işlemdir. Tırnak yapısında rahatsızlık ve bulaşıcı bir sorun varsa protez tırnak yapımından önce tedavi edilmesi gerekir. Bu problemler arasında mantar örnek verilebilir. Tırnak yapısında yaşanan problem ortadan kalktıktan sonra protez tırnak uygulama işlemlerine devam edilebilir.

Protez tırnak bursa işlemlerinde tırnak için uygulanacak yöntem çok önemlidir. Her yöntemin içerisinde kullanılan malzemeler farklı olduğu için işlemlerde değişiklik oluşur. Malzeme özelliğine göre protez tırnak yapısı daha sert, kalıcı veya kırılganlık özellikleri sıralaması değişir. Bütün yöntemler kullanılabilir. El ve tırnak yapısında ki farklılıkların hiçbir önemi yoktur. Protez tırnaklar temizlenmiş ve bakımları yapılmış tırnak üzerine oluşturulmaya başlanır. Yöntemine göre oluşturulmuş tırnak ana tırnağa sabitlenir. Tırnağa sabitlenmesi ve ürünün kalınlığı çok önemlidir. Ana tırnak ile bütün durması gerekir.

Son işlem olarak model verme yani törpüleme işlemi ve renklendirme yapılır. Protez tırnaklarda farklı törpüleme yöntemleri vardır. Oval, kare, sivri uçlu görsellik verilir. Törpüleme işleminde protez tırnağa şekil vermenin yanında pürüzsüzleştirmekte amaçlanır. Tırnak yapısı inceltilmeden törpülemeye dikkat edilmesi gerekir.

Protez Tırnak Çıkartılması

Yapılan protez tırnak işleminde en önemli kriterlerden biri kalıcılığıdır. Kalıcı bir tırnak elde edilmesi tırnağın sağlam olması ile alakalıdır. Protez tırnağın sağlamlığı uygulanan yöntemin doğru olması ve uygun yapılmasına bağlıdır. Ürünlerin kalitesi ve ana tırnağın sağlıklı olması gerekir. ana tırnağın sağlığı için protez tırnak uzun süreli kullanılmamalıdır. Yapılan her tırnak 1 ay sonra yenilenmesi gerekir. tırnak bakımları yapıldıktan sonra tekrar protez işlemi gerçekleştirilebilir.

Doğru uygulama yapılan işlemlerden sonra tırnakta incelme, kırılma gibi olumsuz durumlar gözlenmez. Tırnak yapısına herhangi bir zarar vermemektedir. En önemli işlem bakımdır. Kişinin tırnak kullanımına dikkat etmesi gerekir. Protez tırnak özel sıvılar ile çıkarılmaktadır. Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Zorlayarak ve kazıyarak çıkarmak yanlıştır. Kazıma işlemleri kalıcı incelme ve zedelenmelere sebep olur.

Protez Tırnak İşlemini Kimler Kullanabilir?

Protez tırnak işlemleri tırnak ve elinde sağlık problemi yaşamayan herkes tarafından uygulanabilir. Protez tırnak bakımlı el ve tırnaklara sahip olmak isteyen herkesin uygulayabileceği bir işlemdir. Uygun merkezlerde ve uzman kişiler tercih edilmesi gerekir. Protez tırnak işlemini tercih edecek kişiler için şunlar söylenebilir.

  • Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak isteyenler,
  • Tırnak yapısı küçük ve beğenmeyenler,
  • Hassas tırnak yapısında uzama ve kırılma işlemleri ile karşılaşanlar için çok uygundur.

Tırnak yapısına zarar vermediği bilinmesi gerekir. Protez tırnak işlemleri düzenli aralıklar ile bakımı yapılması gerekir. Ana tırnağın nefes alması ve sağlığının bozulmaması için her ay 1 defa bakım yapılması gerekir.

Protez Tırnak Kullanımı Zararlı Mıdır?

Protez tırnak bursa için işlemler merkezimizde sağlık ve uygulama tekniklerine uygun olarak uzman kişilerce yapılmaktadır. Tırnak yapısına zarar vermeyen bir işlemdir. Fakat yanlış uygulama teknikleri yapılırsa sorun gerçekleşir. Törpüleme ve protez tırnak sabitleme işlemlerinde deneyimli olmak gerekir. Düzenli protez tırnak kullanan kişilerin bakımlarını aksatmaması gerekir. Bakımlar düzenli gerçekleştirildiği zaman uzamayan tırnakların daha kolay uzadığı ve kırılmadığı gözlemlenir. Kişiye özel araç ve ekipmanlar ile uygulanan işlemlerde tırnaklar dinlenmiş olur. Uzun süre kesilmeyecek olmasından dolayı ana tırnak uzar.

Bu işlem sonrasından kendi tırnağını kullanmak mümkündür. Özel sıvılar ile protez tırnak çıkarma işlemi yapılır. Zarar görmeden oje ve protez tırnak çıkarılır. Ana tırnak zarar görmemiş ve uzamış bulunur. Tırnak çıkardıktan sonra tırnak yapısını güçlendiren bakım yağları kullanılması iyi olur. Dinlenen tırnaklara tekrar protez işlemi uygulanabilir. Merkezimizde her yöntem ile yapılan protez tırnak uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Protez tırnak yapımı için gelindiği zaman tırnaklarda oje olmaması ve temizlenmiş olması gerekir. temiz tırnak üzerine protez tırnak tutturulması daha kolay olur. Temiz olmasında ki avantaj ise daha pürüzsüz ve net bir görüntü elde edilebilecek olmasıdır. Protez tırnak kullanımı 3-6 hafta arasında gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir