Bursa Pedikür

Bursa Manikür
13 Ağustos 2020
Polijel Tırnak Bursa
13 Ağustos 2020

Bursa Pedikür

Estelif güzellik merkezi bakımlı ayaklar için de işlemleri bulunur. Bakım denildiği zaman el, yüz, cilt bakımı ilk akla gelenlerdir. Oysa cildimiz kadar ayaklarımızda önemlidir. Sürekli ayaklarımızın üzerinde yoğun günler geçiririz. Kimi zaman yüksek topuklular üzerinde yorulur, kimi zaman da kışlık sert ayakkabılar içine hapsolur. Zaman içerisinde bütün yorgunlukları çeken ayaklar da bakıma ihtiyaç duyar. Ayak bakımı ile yorgunluğu giderilmiş daha dinç ve güzel görünümlü ayaklara sahip olursunuz.

Bursa pedikür işlemleri ile gerçekleştirilen ayak bakımları içerisinde ayak ve ayak tırnakların bakımı, tırnaklarda oje sürme ve renklendirme işlemleri, nasır gibi topuklarda oluşan sertliklerin giderilme işlemleri uygulanır. Ayaklar sürekli üzerinde durmamız ve bazı ayakkabıların yapısından kaynaklanan sıkıntılara sahip olur. Bu durumların giderilmesi için bakım yani pedikür işlemi şarttır. Ayaklarda en sevilmeyen ve rahatsızlık duyulan işlem nasır gibi sertleşmelerdir. Görüntüsü itibari ile de hoş olmayan nasırlardan pedikür bakımı ile azaltılması sağlanır.

Kişisel bakımın bir parçası olan pedikür için gerekli önemi ayak sağlığını bozmadan sahip olmak gerekir. Bakım yapılmayan ayaklarda zaman içerisinde rahatsızlıklar oluşabilir. Bunların en başında mantar, ayak sedefi gibi rahatsızlıklar yer alır. Bakım hem görüntü hem de sağlık için gereklidir.

Pedikür işlemlerinde başlanmadan önce hijyenik olması için ayakların yıkanması tercih edilir. Merkezimizde pedikür yapılacak kişilerin öncelikle bol köpüklü temizleyiciler ile ayakları dezenfekte edilmesi sağlanır. Kişiye özel pedikür kullan at ürünlerinin kullanılması, titiz ve sağlıklı işlemler uygulanması için tercih edilir. Paketinden yeni açılmış havlular ile her müşteriye özel tercih edilir.

Bursa Pedikür

Estelif Güzellik Merkezi Pedikür Bakımı

Bursa pedikür bakımı için tercih edebileceğiniz güzellik merkezimizde gerekli tüm işlemler yapılmaktadır. Ayak bakımı için uygun odalar ve ilgili uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Pedikür konusunda eğitim almış personel tarafından büyük bir titizlik ile işlemler gerçekleştirilir. Yapılan her işlemde müşteri memnuniyeti ve kalite ön planda tutulmuştur.

Pedikür işlemine başlamak için öncelikle ayakların ve tırnakların yumuşaması için uygun sıcaklıkta su hazırlanır. Bu su sıcaklığı ideal sıcaklıkta olmalıdır. Canı yakmaması önemlidir. Hazırlanan su içerisine bakım yağı veya deri yumuşatan besleyici kremler eklenebilir. Tercihe bağlı bir durumdur. Bir süre etlerin yumuşaması beklenir, daha sonra işleme başlamak için uygundur. Et ve derinin yumuşamış olması önemlidir. Kesim, törpü ve nasırları yumuşaması için gereklidir. Yumuşayan ayaklar için öncelikle kesim işlemi gerçekleşir. Bu işlemde tırnak yapısının hangi stilde kesilmesini istediğinizi belirlemelisiniz.

Uzman personelin yönlendirmesi veya isteğiniz doğrultusunda şekil verme işlemi gerçekleşir. Bu işlem kaba bir işlemdir. Daha sonrasında detaylandırma yapılır. Tırnak kesilmesinin ardından tırnak kenarı etleri temizlenir. Bu etler ayağın daha dağınık görünmesine sebep olur. Temizlenen tırnak kenarı etleri sonrası ayaklar tekrar su içerisinde temizlenir ve kurulanır. Ayak topuklarında oluşan sertlik ve nasırlar için törpüleme işlemleri yapılır. Ayak topuğunun törpülenmesinin ardından kalın deri uzaklaştırılır. Daha yumuşak ve bakımlı görünmesi elde edilir.

Bursa pedikür işlemi için merkezimizde yapılan törpüleme işlemleri son derece özenle gerçekleştirilir. Tırnak dizaynı ve tırnak yapısına şekil verme konusunda ön plana çıkılır. İstenilen tırnak şekli için ayak tırnakları törpülenir. Törpüleme işleminin doğru yapılması da dikkat ister. Her törpüleme işlemi basit değildir. Tırnak yapısını bozmamak ve tırnağa zarar vermeden tek yönde törpü yapmak gerekir. Törpü işleminin sonlanmasının ardından görüntüsünü canlandıracak renklendirme işlemi vardır. Oje sürmenin bir çok tekniği ve yöntemine vardır. Sezona ait özel renkler, modelleme yöntemleri ile oje sürülür. Yeni renkler, şekiller uygulanır. Sade sevenler için tek renk ojeler, açık tonlar uygulanır. Temiz ve özenli bir görünüm için şüphesiz french tarzı en önemlisidir. Yeni moda french modellerine göre seçenekler sunuyoruz. Neon french, geniş ve kare french modelleri son zamanların vazgeçilmezlerinden olmuştur. Canlılık ve cıvıltı isteyenler için çeşitli renkler ve tonlarda oje seçeneği vardır. Nail art çalışması uygulamak isteyenler için eğitimli nail art artistlerinin dizaynları vardır. Yeni şekiller, desenler, yazılar yapılabilir. Tırnaklara canlılık ve heyecan isteyenler için tırnak yapışkanları da kullanılmaktadır.

Pedikür Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bursa pedikür için tercih edebileceğiniz estelif güzellik merkezi bakımlı ve temiz ayaklar için gelişmiş teknoloji ve yeni modaya uygun pedikür bakımı sunmaktadır. Ayak bakımına dikkat edilmesi sağlık açısından gereklidir. Sürekli ayaklar üzerinde iş yapanların ve uzun süre ayakta kalanların ekstra ilgi göstermesi gerekir. Ayakkabılar içerisinde kalan ve uzun süre bakım yapılmayan ayaklarda bazı sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar içerisinde nasır, çatlaklar, ayak mantarı gibi tedavi gereken işlemler vardır. Pedikür bakımının düzenli yapılması birçok sorunun çözümüne yardımcı olur. Tabi ki düzenli yapılması en önemli detaydır.

Ayaklarda ölü derilerin birikmesi ve temizlenmemesi ile oluşan sertleşmeler, nasırlar rahatsız eden bir durumdur. Özellikle yaz aylarının gelmesinin ardından açık ayakkabılar giyilir. Bu durumda ayak bakımı daha çok aranır. Oysa ayakların sağlığı için de pedikür bakımı yapılmalıdır. Ölü deriler zamanla daha büyük katman haline gelir. Bu durum derinin oldukça sert olmasına sebep olur. Pedikür yaparken amaçlardan biri de topuk ve topukta yer alan sertleşmeleri ortadan kaldırmak olur. Bunun için ılık su ile deri yumuşatılır, temizlenir.

Ayakkabıların uzun süreli giyilmesi ile ayaklarda mantar, ayak kokusu ortaya çıkar. İş ve sosyal hayat gereği olarak istemeden uzun süre kapalı ayakkabılar içerisinde kalabiliyoruz. Koku bir süre sonra ayakta kalıcı izler bırakabiliyor. Yıkamak bazen çözüm olmaz. Sosyal hayatta olumsuz şartlar yaratacak kokudan uzaklaşmak için ayakkabı içi temizletilmeli ve pedikür yapılmalıdır.

Bursa pedikür amacı ile gelen müşterilerin sağlıklı ilerlemek açısından öncelikle ayaklarının temizlenme işlemini gerçekleştiriyoruz. Güzellik ve bakım öncesi ilk hedef sağlık olmalıdır. Ayakları yıkayarak daha sonra peeling işlemi ile ölü derilerden arındırıyoruz. Bu işlem pedikür de daha iyi sonuçlar almaya yardımcı eder. Ayakları yıkamak ve temiz tutmak yeterli değildir. Topuklar ovularak temizlenmeli ve özel topuk törpüleri ile arındırılmalıdır. İşlemleri özel olarak temin ettiğimiz malzemeler hijyen kurallarına uygun temin edilir. Tekrar kullanılacak ürünler daha öncesinden temizlenmiş bir şekilde hazır bekler. Havlu, törpü gibi kişisel kullanılması gereken ürünler tek kullanımlık tercih edilir. Pedikür işleminin genel hatları tamamlandıktan sonra tırnak renklendirme işlemleri gerçekleşir. Bu işlemde oje seçenekleri geniş tutulmuştur. Her zevke uygun her rengin farklı tonları bulunur. İsteğe bağlı olarak renk uygulamaları veya farklı modelleme işlemleri tercih edilir. Desenleme, iki farklı renk kullanma gibi seçenekler sık tercih edilenler arasında yer alır. Renklendirme işlemlerinde desen yapma yani nail art çalışmaları yapılır. Ojelerin tamamlanmasının ardından kurutma işlemi gerçekleşir. Çabuk kuruması için özel oje bazı kullanılır. Bu ojenin uzun süre kalıcı olmasına da yardımcı olmaktadır. Ayak sağlığına önem vermek ve ayaklarınızın yeterli değeri görmesi için pedikür bakımlarını tercih etmeyi unutmayın. Pedikür işlemleri için uzman, eğitimli ekip arkadaşlarımız ile birlikte verdiğimiz sağlık ve hijyen kurallarına uygun hizmetten faydalanmayı unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir