Bursa Manikür

Tırnak Mantarı Tedavisi Bursa
12 Nisan 2020
Bursa Pedikür
13 Ağustos 2020

Bursa Manikür

Estelif güzellik merkezi bakımlı kadınların güzellikleri ile yakından ilgileniyor. Bakımlı ve güzel olmak birbirine çok yakın kavramlardır. Güzelleşmenin yolu bakımdan geçmektedir. Merkezimizde kadınların güzelliklerini yakından takip etmek ve onları daha mutlu etmeyi hedeflemekteyiz. Bakımlı olmanın temellerinden biri de tırnaklardan geçmektedir. Sürekli bakımlı ve şık tırnaklara sahip olmak bazen zor olsa da bir o kadar şık görünmektedir.

Yaz, kış her mevsimde en görünür yerlerimizden biri de tırnaklarımızdır. Bu kadar göz önündeyken onların bakımlı olmaları en doğal haklarıdır. Sürekli ellerimizi kullanmamız, su ile sık sık temas halinde olması gibi durumlarda manikür ve tırnak bakımı düzenlilik ister. Zaman ayırmak ve tırnak bakımını gerçekleştirmek gerekir. Her döneme uygun moda renkler ve modeller vardır. Bunlar giydiğiniz kıyafeti daha şık, ellerinizi daha zarif göstermeye yardımcı olur. Bursa manikür için güzellik merkezimizi tercih edebilirsiniz.

Manikür tercihlerinde güzellik merkezimizde yer alan uzman, eğitimini tamamlamış kişiler tarafından güvenle hizmet vermekteyiz. Kişiye özel kullanılan manikür seti, hijyene uyumlu uygulama sağlamak adına dezenfekte edilmiş eşyalar ile işlemler sağlanır.

Bursa Manikür

Estelif Güzellik Merkezi Manikür

Bursa manikür için düşünmeden gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz merkezimizde uzman kişiler ile hijyen kurallarına bağlı kalarak hizmet verilmektedir. Tırnak bakımı ve görünüşüne göre farklı eğitimler alan ekip arkadaşlarımız tarafından birçok işlem için hizmet verilmektedir. Bu işlemlerden en genel ve ihtiyaç olan manikür işlemidir. Manikür, güzellik algısının dışında bilinmesi ve uygulanması gereken bir işlemdir. Sağlıklı, temiz tırnaklar için de tercih edilir. Tırnakların ölü hücreler ve kalın derilerden arındırılarak daha net ve düzgün bir görüntü kazanması sağlanır. Manikür yapılmadan tırnaklara oje sürülmesi veya başka tırnak işlemlerinin yapılması doğru değildir.

Yapılan işlemlerin daha güzel görünmesinin temelinde manikür vardır. Tırnakların güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlar. Tırnak yapısını düzenler ve kötü görüntülerin giderilmesine yardımcı olur. Manikür işlemlerine ilk olarak tırnak törpüsü ile başlanmaktadır. Tırnakların törpülenmesinin temel amacı şekil eşitlemesidir. Tırnak kesilmesi veya doğal yapısında olan farklılıkları tek bir görüntüye benzetmek amacı ile yapılır. Törpü ile tırnak şeklinde ve boyutunda değişiklik gerçekleşir.

Bursa manikür işlemleri için güzellik merkezimizde yapılan manikür işlemlerinde tırnak şekilleri ilk aşama olarak seçilir. Her zevke göre farklı tırnak şekilleri vardır. bu şekiller isteğe bağlı seçilebileceği gibi uzman personel tarafından el ve parmak yapısına uygun olanı belirlenir. Tırnak şekilleri şunlardır.

Kare Tırnak Yapısı

 Tırnakların küt bir yapıya sahip olmasına verilen isimdir. Özellikle uzun tırnak sevenlerin tercih etmemesi gerekir. Küt bir yapısı olduğu için kısa ve orta boyda ki tırnaklarda uygulanması daha uygun ve doğrudur. Son zamanlarda daha çok sevilen ve beğenilen bir modeldir.

Oval Tırnak Yapısı

Genellikle manikür yapılmadan önce tırnak yapısında hafif bir oval yapı mevcuttur. Bu şeklin daha baskın ve tırnağın ince yapısını ortaya çıkaran bir modeldir. Oval bir şekilde törpülenen tırnaklar eli daha ince ve uzun gösterir. Her tırnak boyutu için kullanımı rahattır.

Badem Tırnak Yapısı

Badem şeklinden adını alan manikür şeklidir. Tırnakların sivrileşerek uzamasını temel alır. Törpüleme işlemi dikkat ile gerçekleştirilir. Diğer törpü işlemlerine bakılarak daha zor bir işlemdir.

Yapılan işlemler ile bursa manikür kalitesi ile dikkat çekmekteyiz. Yapılan işlemleri titizlikle gerçekleştirme sonucunda müşteri memnuniyeti kazanıyoruz. Manikür işlemi ile şekil verilen tırnakların daha sonra sünger törpü ve cilalama işlemleri ile ilk hatlarının bitirilmesi gerçekleştirilir. Törpü sonrasında tırnak yapısında kalıntılar veya pürüzler kalabilir. Bu durum sünger törpü ve cila işlemi ile giderilmektedir. Cilalama sonunda tam anlamı ile pürüzsüz ve net yapıda tırnaklar elde edilir.

Tırnak bakımlarında törpü ve maniküre dikkat edilmelidir. Yanlış yapılan törpüler tırnak yapısına ve uzamasına zarar verir. İşlemler uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılması önemlidir. İnce ve kırılgan yapıya sahip tırnaklara özenle törpü yapmak gerekir. Her tırnak yapısına hakim çalışma arkadaşları ile steril bir çalışma sağlanmaktadır.

Manikür öncesi ellerin yumuşatılması ve etlerinin incelmesini beklemek gerekir. Bunun için uygun sıcaklıkta su ve malzemeler gerekir. Her malzemenin kişiye özel olması önemlidir. Deri ve deri hastalıklarının bulaşıcılığının farkında olarak her müşteriye özel kişisel ürünler ile çalışma sağlamaktayız. Ellerde bulunan kuruluk, tırnak yapısının inceliğinden şikayet edenlere özel manikür suyuna bakım yağları uygulamaktayız. Bu yağlar sayesinde manikür öncesi bakım tamamlanmış olur. Ellerin ve tırnakların yumuşaması manikür işlemlerinin daha kolay gerçekleştirilmesini sağlar.

 Bursa manikür işlemleri için tercih edeceklerin teknik bilgiye ve hijyene dikkat etmesi önerilir. Yanlış işlemler tırnak ve deri de kanama, mikrop kapmaya sebep olabilir. Güvenli bulunmayan yerlerde bu özel işlemlerin yapılmaması gerekir. Her yeni müşteriye özel galoş, temiz havlu, kullan at ürünler ile aklınızda hiçbir şüphe olmadan, mutlu ayrılacağınız hizmetler vermekteyiz. Sizin düşünceleriniz ve bizim kalitemiz ile güzel bir manikür için tercih edebilirsiniz.

Bursa Manikür

Manikür İşlemleri

Manikür işlemlerinde ilk adım mutlaka temizlik olmalıdır. Kullanılacak ürünlerin temizliğinden emin olduktan sonra işlemi uygulamak için çıkarıyoruz. Kişiye özel havlu, manikür seti ile daha özel hissetmenizi istiyoruz. Manikür işlemlerinin sorunsuz ilerlemesi için kişisel bakımın gerçekleştirilmesi önemlidir. Bu durum hakkında bilgisi olmayan müşteriler için öncesinde temizleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu işlem ile bursa manikür işlemleri arasında farkımızı yansıtıyoruz. Kalıntı ve eski ojelerin temizlenmesinin ardından, manikür işlemine geçilir. Her manikür seri hareketler ile gerçekleştirilmez. Müşterilerin farklı tırnak yapısı, kemik yapısı mevcuttur.

Her tırnağa aynı kuvvette ve şekilde biçim vermek doğru olmaz. Öncelikle fikirleriniz daha sonra doğrusunu sizlere anlatarak yapınıza uygun tırnak modeline karar verildikten sonra törpüleme işlemi gerçekleşir. Sağlıklı tırnak yapısı için manikür gereklidir. Kalıntı derilerin çekilmesi ve törpü işlemi ile tırnakların kalınlaşması sağlanır. Çabuk kırılan ve bükülen yapıya sahip tırnakların sıklıkla manikür yaptırması gerekir. Tırnak yapısına uygun manikür işlemi yapıldıktan sonra görsel renklendirmelere geçilir. Kalıcı ve geçici oje sistemleri tercihe sunulur. Her iki işlem içinde farklı modeller, renkler ile sağlanan figürler mevcuttur. Mevsim, kıyafet, konsept gibi kriterlere özel tercihlere uygun desenleme, uygulama işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Renk ve modellerde yeniliklere açık olmak ve modayı takip etmek önemlidir. Sürekli değişen tırnak dekorasyonunda farklılıklar oluşur. Her mevsime uygun renkler, tonlar farklıdır. Özel tasarım çizimler ve modellemeler ile herkesten farklı olabilirsiniz. Bunun için nail- art artistleri tarafından çizimler yapılır. Hayalinizde olan her modeli gerçekleştirmemiz mümkün. Bunun dışında kararsız kalırsanız önceden tasarlanmış modellere ait kataloglar ve renklendirme çalışmalarından yardım alabilirsiniz. Daha şık ellere ve bakımlı tırnaklara sahip olmak sanıldığından daha kolaydır. Bunun için düzenli manikür ihtiyacınızı karşılamanız yeterli. Manikürlü eller ile kıyafetleriniz, kendiniz çok daha havalı ve şık görüneceksiniz. Her zaman göz önünde olan ellerimizin biraz şımartılmaya hakkı olduğunu düşünüyorsanız, Estelif güzellik merkezine manikür işlemleri için gelmeyi ihmal etmeyin. Temizlik, sağlık ve güzel bir görüntü için manikür hizmetlerinden yararlanmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir