Tırnak Mantarı Tedavisi Bursa

Tırnak Mantarı Tedavisi
12 Nisan 2020
Bursa Manikür
13 Ağustos 2020

Tırnak Mantarı Tedavisi Bursa

Yaz ayları geldiğinde özellikle daha da artan tırnak mantarı daha çok ayaklarda görülmektedir. Tırnak mantarı sorunu gerek estetik gerek ise de sağlık açısından kişileri ciddi anlamda zor duruma sokmaktadır. Bu durumun ciddiye alınmaması ve tedavinin ertelenmesi daha büyük sorunları beraberinde getirmektedir. Bu noktada tırnak mantarı için farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemleri ile kişiler en erken zaman içerisinde bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Ancak tedaviyi ertelemeleri halinde sorun daha da büyüyebilmektedir. Bununla birlikte tırnaklarda enfeksiyon artışı ve şekil bozukluklar gibi durumlar da meydana gelmektedir. Böyle bir sorunun oluşmaması adına erken tedavi son derecede önemlidir. Estelif Güzellik Merkezi olarak bizler tırnak mantarı tedavisi Bursa konusunda işlemlerimizi son derecede titiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. En uygun işlemleri en profesyonel ve uzman ellerde gerçekleştirerek kişilerin bu sorunlarından en erken ve kolay şekilde kurtulmalarını sağlıyoruz.

Tırnak Mantarı Oluşma Sebepleri ve Belirtileri

Nemli ve ılık ortamlara çok fazla maruz kalan tırnaklarda mantar görülme durumu söz konusudur. Eğer kişiler çok fazla nemli ortamlarda dururlarsa tırnaklarında birtakım değişimler meydana gelebilmektedir. Tırnak mantarı oluşması halinde tırnaklardan koku gelmesi meydana gelmektedir. Tırnaklar daha kırılgan ve mat bir yapıya sahip olabilmektedir. Aynı zamanda tırnakların şekillerinin bozulması ve tırnak rengi değişmesi gibi durumlar da meydana gelebilmektedir. Bu gibi belirtilerin olması halinde kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir durum olmaktadır. Çünkü ihmal edilmesi halinde sorun giderek daha da ilerlemektedir.

Cropped view of hands touching perfectly pedicured feet with toe spacers and nail polish next to them

Tırnak Mantarı Tedavisi

Mantar tedavileri için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Tırnak mantar için tedavilerden birisi tırnak kürüdür. Bu yöntemde doğal olarak hazırlanan tırnak kürü uygulaması yapılmaktadır. Bu doğal yöntemler ile en sorunsuz biçimde kurtulabilmektedirler. Estelif Güzellik Merkezi olarak doğal kür uygulamaları ile tırnak mantarı sorunu yaşayan kişilerin bu sorundan en kolay biçimde kurtulmalarını sağlıyoruz. Tırnak mantarı tedavisi Bursa için başka bir tedavi seçeneği ise lazer tedavisi yöntemleri. Lazer tedavisi ile tırnak mantarı tedavisi son derecede etkili ve kolay bir biçimde giderilmektedir. Merkezimizde bulunan kaliteli cihazlar ile en profesyonel şekilde mantar tedavisini gerçekleştiriyoruz. “Nd-Yag” ad verilen kısa dalga boylu lazer ışıkları ile bu sorun giderilmektedir.

Kişiler lazer yöntemi ile bu sorunlarından son derecede içleri rahat bir biçimde kurtulabilmektedirler. Bu tedaviler yaklaşık olarak beş seans sürmektedir. Her seans yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürmektedir. Bu işlemler son derecede acısız ve ağrısız olmasından dolayı kişiler aynı gün gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Yine her seans arasında 15 gün boşluk bulunması gerekmektedir. Bu tedavi işlemleri ile hastalar en etkili biçimde tırnak mantar sorunlarından kurtulabilmektedirler. Aynı zamanda bu işlemlerin acısız olmasından dolayı kişiler bu işlemleri tırnak mantarı tedavileri için sıklıkla tercih etmektedirler.

Neden Lazerle Tedavi?

Tırnak mantarı için yapılan tedavilerden en etkili olan yöntemlerden bir tanesi de lazer tedavisidir. Bir başka etkili yöntem ise ağızdan oral olarak ilaç almaktır. Ancak bu mantar ilacı karaciğer için tehlikeli olmasından dolay hastalar kullanmayı çok tercih etmemektedirler. Yine kullanılan başka bir yöntem ise tırnaklar üzerine sürülen ilaçlar olmaktadır. Ancak tırnak mantar tedavisi için bu yöntem de çok etkili olmamaktadır. Bu nedenle de kosa süre içerisinde etkisini gösteren lazer tedavileri son derecede sık bir biçimde tercih edilmektedir. Bizler de merkezimizde lazer ile tedavi olmak isteyen kişilerin en erken zamanda bu sorunlarından etkili bir biçimde kurtulmalarını sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir