Tırnak Mantarı Tedavi Merkezi

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi
12 Nisan 2020
Tırnak Mantarı Tedavisi
12 Nisan 2020

Tırnak Mantarı Tedavi Merkezi

Tırnak mantarı toplumda sık bir şekilde görülen rahatsızlıklardan bir tanesidir. Bu rahatsızlık tedavi edilmediği sürece hem estetik problemler meydana getirebilmekte hem de enfeksiyon oluşumuna sebep olabilmektedir. Aslında son derecede basit bir işlem ile tedavisi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak ihmal edilmesi halinde ciddi sorunlar meydana getirebilmektedir. Bu noktada kişiler tırnak mantarı tedavi merkezi konusunda emin ellere güvenmek istediklerinde bizler Estelif Güzellik Merkezi olarak bu konuda da profesyonel şekilde hizmetlerimizi sunuyoruz. Lazer tedavisi ile kişilerin bu sorunlarından oldukça kolay bir şekilde kurtulmalarını sağlıyoruz.

Tırnak Mantarı Nasıl Oluşur?

Tırnak mantarı genellikle tırnakların sık olarak ılık ve nemli ortamlara maruz kalması ile meydana gelmektedir. Daha çok ayak tırnaklarında meydana gelmektedir. Kadınlara kıyasla erkeklerde daha sık görülmekte olan bir enfeksiyon çeşididir. Bunun dışında sigara içmek, bağışıklık sisteminin zayıf olması, suyun içerisinde ya da nemli ortamlarda çok zaman geçirmek gibi durumlar da son derecede etkili olmaktadır. Aynı zamanda tırnağı bir yere çarpmak ardından enfeksiyon kapması da tırnak mantarı oluşumuna neden oluşturabilmektedir. Bu koşullar ardından tırnaklar kalınlaşmış, kurumuş, parçalanmış, şekli bozulmuş ya da rengi koyulaşmış bir hale gelebilmektedir. Eğer fark edildiği anda tedavi geciktirilirse durum her geçen gün giderek artmaktadır.

Tırnak Mantarı İçin Lazer Tedavi

Tırnak mantarı tedavisinde en etkili yollardan bir tanesi lazer tedavisidir. Bu tedavilerde “Nd-Yag” olarak bilinmekte olan özel bir lazer ışığı kullanılmaktadır. Tedavide asıl hedef bütün tırnakların 39-42 derece olana kadar ısıtılması olmaktadır. Bu işlemler hiçbir şekilde anestezi kullanmadan ve ağrı kesici kullanmadan son derecede kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İşlem yaklaşık olarak 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bu işlem tırnak dibinde yeni ve temiz tırnak çıkmaya başlamasının görülene kadar devam ettirilmektedir. Belirli seans süresi boyunca sürdürülmektedir. Kaç seans süreceği ise mantar oluşumunun durumuna bağlı olarak değişmektedir. Yaklaşık olarak 15 günde bir seanslar gerçekleştirilmektedir. Genellikle bu sorunun giderilmesi için 5 seans yeterli olmaktadır. Hastalar her uygulama ardından gündelik yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir. Tırnak mantarı tedavisi konusunda en kolay ve sorunsuz yöntem olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Neden Merkezde Tedavi Edilmeli?

Tırnak mantar eğer tedavi edilmez ise zaman içerisinde giderek durum daha da kötü bir hale gelmektedir. Bu nedenle tırnak mantarı fark edildiği anda hemen tedaviye başlanmalıdır. Tırnak mantarı sorunu yaşayan kişiler tedavilerini ilaç kullanımı alarak yapabilirler. Ancak bu ilaçlar karaciğere zarar vermektedir. Bu nedenle de kullanımı çok da sağlıklı karışlanmamaktadır. Ancak lazer ile tırnak mantar tedavisinde hastalar durumdan zarar görmemektedirler. Bu noktada güvenilir ve profesyonel olan bir merkezde tedavi olmalar tırnaklarının en kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlamaktadır. Bizler tırnak mantarı tedavi merkezi için Estlif Güzellik Merkezi olarak profesyonel bir şekilde lazer tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Böylelikle de hastaların son derecede kolay bir şekilde sorunlarından kurtulmalarını sağlıyoruz.

Kişiler toplamda yaklaşık olarak beş seans alarak bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Anestezi gerekmeden ağrısız ve en kolay şekilde tedavileri gerçekleştirilmektedir. Her seans ardından hastalar kalkarak gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Böylelikle de bu sorunlarından en kolay biçimde kurtulabilmektedirler. Kişiler bu tedavi için merkezlere geldiklerinde bu işi profesyonel şekilde yapan usta kişilere bırakmaktadırlar. Böylelikle de tırnak mantar sorunlarından en erken zaman içerisinde kurtulabilmektedirler. Bu aşamada ise hiçbir şekilde sorun yaşamadan gündelik yaşantılarına devam edebilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir