Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi

Tırnak Mantarı Kürü
12 Nisan 2020
Tırnak Mantarı Tedavi Merkezi
12 Nisan 2020

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi

Tırnak mantarı birçok kişinin başına gelen bir durumdur. Sıklıkla görülen bu rahatsızlığın birden çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de tırnak mantar lazer tedavisi olmaktadır. Bu tedavinin tercih edilmesinin birtakım sebepleri bulunmaktadır. Eğer tırnak mantarları hemen tedavi edilmez de geciktirilirse tırnaklar bu durumdan ciddi zarar görebilmektedirler. Bu noktada bizler Estelif Güzellik Merkezi olarak lazer tedavi ile tırnak mantarın tedavi ediyoruz. Profesyonel işlemler uzman kişiler tarafınca gerçekleştirilerek hastaların bu sorunlarından en kolay biçimde kurtulmalarını sağlıyoruz.

Tırnak Mantarı Nasıl Oluşur?

Tırnak mantarı genellikle tırnakların nemli ortamlarda çok bulunması durumunda meydana gelmektedir. Eğer kişiler nemli ortamlarda sık bulunuyorlarsa ve tırnakları nemli ılık koşullara maruz kalıyorlarsa tırnak mantarı oluşumu meydana gelmektedir. Bununla birlikte tırnaklarda bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Tırnak mantarı belirtileri şu şekildedir;

  • Tırnaklarda kalınlaşma
  • Tırnakların kuruması ve parçalanması
  • Tırnakların şekillerinin bozulması
  • Tırnaklarda beyaz ve sarı çizgiler meydana gelmesi
  • Tırnakların kolay kırılmaya başlaması
  • Tırnaklarda matlaşma meydana gelmesi
  • Tırnaklardan koku gelmesi.

Lazer İle Tırnak Mantarı Tedavisi

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte lazer birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de tırnak mantarı tedavisidir. Lazer ile tırnak mantarları ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Tedavi süreci içerisinde kişiler kısa süre içerisinde gündelik hayatlarına dönebilmektedirler. Bu tedavilerde kısa dalga boylu “Nd-Yag” olarak adlandırılmakta olan lazer ışıkları kullanılmaktadır. Estelif Güzellik Merkezi olarak bizler de lazer tedavi ile tırnak mantarlarının iyileşmesini sağlıyoruz. Lazerle tırnak tedavisi olmak isteyen kişiler gönül rahatlığıyla merkezimize gelerek tedavilerini olabilmektedirler. Bu profesyonel işlemler alanında uzman olan usta kişiler tarafından yapılmaktadır. Böylelikle de tedavi süreci içerisinde hastaların en acısız ve ağrısız şekilde bu sorunlarından kurtulmaları sağlanmakladır. Bu tedavi ile kişiler gündelik hayatlarından geri kalmadan en sorunsuz şekilde tedavilerini olabilmektedirler.

Neden Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi?

Tırnak mantarı tedavisi farklı şekillerde yapılabilmektedir. Tedaviler ağız yoluyla alınan ilaçlar ile yapılabilir. Ancak bu ilaçlar karaciğere doğrudan zarar veren ilaçlardır. Bu nedenle de kullanılması çok uygun olmamaktadır. Yine bir başka yöntem de tırnak cilası şeklinde tırnağa sürülen ilaçlar şeklindedir. Ancak bu ilaçlar da tam anlamıyla kısa sürede etki gösterememektedir. Bu noktada devreye lazerle tırnak mantarı tedavisi girmektedir.  Bu tedavi yönteminde kişi kesinlikle en ufak ağrı ya da acı hissetmemektedir. Son derecede kolay bir şekilde tedavi olarak en etkili sonuçlar görebilmektedir.

Lazerle tedavi işlemleri genellikle beş seans sürmektedir. Her seans ortalama 15 dakika sürmektedir. İşlem süreci içerisinde hastalara anestezi uygulanmasına gerek bulunmamaktadır. Son derecede kısa ve ağrısız bir işlem olmasından dolayı hastalar kalktıkları gibi gündelik yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Her seans arasında 15 gün bulunmalıdır. Bu tedavi işlemlerinde hastalar hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmeden en etkili şekilde tedavileri gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple de tırnak mantarı sorunlarından sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemi olmaktadır. Bizler de Estelif Güzellik Merkezi olarak tırnak mantarı sorunu yaşayan hastaların lazer ile bu sorunlarından en iyi şekilde kurtulmalarını sağlıyoruz. İşlemler merkezde son derecede profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Son model lazer cihazlar ile hastalar hiçbir şekilde sorun yaşamadan oldukça kolay bir biçimde tedavilerini olabilmektedirler. Bu noktada hastalar durumu ciddiye almadıklarında tırnakları zarar görebilmekte ya da enfeksiyon kapabilmektedir. Bu nedenle de tedavileri merkezde olan hastaların en kısa süre içerisinde bu sorunlarından kurtulmalarını sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir