Tırnak Mantarı Kürü

Tırnak Kalınlaşma Tedavisi
12 Nisan 2020
Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi
12 Nisan 2020

Tırnak Mantarı Kürü

Tırnak mantarı sıklıkla karşılaşılan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Kişiler her ne kadar hijyenlerine dikkat etseler bile yine de tırnak mantarı meydana gelebilmektedir. Tırnaklarında mantar enfeksiyonu oluşan kişiler bu durumu kesinlikle hafife almamladırlar. Çünkü tırnak mantarı zaman içerisinde ilerleyerek enfeksiyonun çoğalmasına ve tırnakların ciddi zarar görmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda bulaşıcı bir hastalık olmasından dolayı da kişilerin bu süreçte daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bu sorun için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bizler bu noktada Estelif Güzellik Merkezi olarak tırnak mantarı tedavileri için de işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Profesyonel bir biçimde gerçekleştirdiğimiz işlemlerimiz sayesinde hastaların bu sorundan en etkili biçimde kurtulmalarını sağlıyoruz. Böylelikle de hastalık daha fazla ilerleyerek zarar vermeden hastaların bu sorundan en etkili şekilde kurtulmalarını gerçekleştiriyoruz.

Tırnak Mantarı Nasıl Oluşur?

Genellikle parmak tırnaklarında meydana gelen tırnak mantarları sıklıkla meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık tırnakların ılık ve nemli koşullar altında çok uzun süre kalmalar sonucunda meydana gelmektedir. Genellikle ayakların temiz ve kuru tutulmaması sonucunda meydana gelmektedir. Bulaşıcı olmasından dolay tırnak mantarı sorunu ile karşılaşan kişilerin son derecede dikkatli davranmaları gerekmektedir. Başkalarıyla aynı havluyu kullanmamaları ve an ayakkabıyı giymemeleri gerekir. Tırnak makası gibi kişisel eşyaların da bu kişiler ile aynı kullanmaması gerekmektedir. Başlıca tırnak mantarı oluşma sebepleri şu şekildedir;

  • Bağışıklık sisteminin zayıflaması
  • Tırnakların herhangi bir yere çarparak enfeksiyon kapması
  • Ayakların ve ellerin temiz kuru tutulmaması
  • Suyun içerisinde ya da nemli ortamlarda çok fazla zaman geçirmek
  • Ayak terleten ayakkabı ya da naylon içerikli çoraplar giymek
  • Sigara içmek
  • Ortak kullanım alanlarında çıplak ayakla dolaşmak
  • Diyabet, sedef hastalığı

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı için farklı tedavi seçenekleri söz konusudur. Bu durum için direk ağızdan alınan ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçlar her ne kadar sorunu etkili bir biçimde geçiriyor olsa bile ilaçlar sağlık açısından tavsiye edilmemektedir. Bu ilaçlar direk olarak karaciğere etki etmektedir. Bu sebepten dolay da hastalar tırnak mantarı için bu ilaçları kullanmayı çok fazla tercih etmemektedirler. Bir başka yöntem ise tırnaklara direk olarak sürülen ilaçlardır. Bu ilaçlar da içerisinde kimyasallar bulunmasından dolay herkes tarafından tercih edilmemektedir. Yine bu hastalığın tedavisi lazer yöntemi ile de gerçekleştirilmektedir. Merkezimizde bu noktada da hastalar en doğru ve kalcı biçimde tedavilerini gerçekleştirebilmektedirler. Başka bir yöntem de tırnak mantarı kürü olmaktadır. Hazırlanan kür belirli işlemler ile tırnak mantarı olan tırnaklara sürülerek de tedavi edilebilmektedir. Bunun için farklı kürler de bulunmaktadır. Yine bu yöntem ile de hastalar merkeze gelerek en uygun şekilde tedavilerini gerçekleştirebilmektedirler. Böylelikle de tırnak mantar sorunlarından en doğal ve acısız olacak bir biçimde kurtulabilmektedirler.

Tırnak Mantarı Kürü Nasıl Yapılır?

Tırnak mantarı tedavisi için kullanılan kürler farklı şekillerde hazırlanabilmektedir. Bu kürler düzenli bir şekilde uygulanarak mantar enfeksiyonu oluşan yerler zaman içerisinde yeniden eski sağlıklarına kavuşabilmektedir. Tırnak mantarı kürü öncesinde hazırlanan kür uygulanmadan önce bölge en iyi şekilde dezenfekte edilmektedir. Dezenfekte edilen bölgeye hazırlanan kür uygulanarak tampon yapılmaktadır. Daha sonrasında ise iyice temizlenerek kür yapılan bölge açık bırakılarak hava alması sağlanmaktadır. Estelif Güzellik Merkezi olarak tırnak mantarı için kür uygulamasını yapıyoruz. Bu hastalığın tedavisinde hastalarımızın en kısa süre içerisinde ağrısız ve acısız olacak şekilde sorunlarından kurtulmasını sağlıyoruz. Üstelik tamamen doğal ve hiçbir yan etkisi olmayan kür işlemi ile hastaların içlerinin de tam anlamıyla rahat olmasını sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir