Tırnak Kalınlaşma Tedavisi

Protez Tırnak Nedir ve Kimler İçin Daha Uygundur?
12 Nisan 2020
Tırnak Mantarı Kürü
12 Nisan 2020

Tırnak Kalınlaşma Tedavisi

Tırnakların zaman içerisinde belirli faktörlerden dolayı kalınlaşmaları olası bir durumdur. Tırnakların kalınlaşması durumunda hem kötü bir görüntü meydana gelmekte hem de sağlık açısından olumsuz bir durum meydana getirmektedir. Hal böyle olunca da tırnak kalınlaşması sorunu yaşayan kişiler bu sorundan en etkili biçimde kurtulmayı istemektedirler. Bu noktada bizler yine Estelif Güzellik Merkezi olarak tırnak kalınlaşma tedavisi konusunda da profesyonel bir biçimde hizmetlerimizi sunuyoruz. En kullanışlı ve kaliteli cihazlar ile profesyonel bir biçimde işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Böylelikle de kişilerin sorunlarından en sorunsuz ve etkili olacak bir biçimde kurtulmalarını sağlıyoruz.

Tırnak Neden Kalınlaşır?

Tırnak kalınlaşmansın birtakım sebepleri bulunmaktadır. Baz sebeplerden dolay tırnaklar kalınlaşır ve sonucunda kötü bir görüntü meydana gelir. Kötü görüntünün oluşmasının yan sıra aynı zamanda bu durum sağlık açısından da son derecede önemli bir durumdur. Tırnak kalınlaşmasını sağlayan faktörler şu şekildedir;

  • Tırnak kalınlaşmasında en önemli etken mantar enfeksiyonu olmaktadır. Tırnak mantarı oluşması ardından tırnakta birtakım değişimler meydana gelmektedir. Bu değişimlerden bir tanesi de enfeksiyonun ilerlemesi ardından meydana gelen kalınlaşmadır.
  • Yanlış ayakkabı tercihi de tırnak kalınlaşması konusunda etkili faktörlerden bir tanesi olmaktadır. Ayağa yapılan baskılar sonucunda mantarlı tırnağın yaptığı şekil bozuklukları da tırnak kalınlaşmasına sebep olmaktadır.
  • Cerrahi operasyonlar nedeniyle tırnaklar çekilebilmektedir. Çekilen tırnaklarda oluşan enfeksiyon sonucunda da kalınlaşma durumu meydana gelebilmektedir.
  • Hijyen konusunda yetersiz olan merkezlerde el ve ayak bakımı yaptırılması da tırnaklarda şekil bozukluklar, enfeksiyon ve kalınlaşmaya yol açabilmektedir.

Tırnak Kalınlaşması Nasıl Tedavi Edilir?

Tırnak kalınlaşması tedavisi için kesinlikle özel makineler ile işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu noktada tırnağın olması gereken sağlıklı kalınlığa kadar inceltilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tırnağın esnekliğini de geri kazanması gerekmektedir. Tırnak kalınlaşması tedavisini gerçekleştirmek adına öncelikli olarak tırnaklar yeterince inceltilmektedir. Daha sonrasında ise uygun alçı kalıpları sayesinde çok kısa bir süre içerisinde güzel bir görünüme kavuşmaktadır. Tırnakların sağlığına kavuşması için ardından da özel losyonlar ve tırnak yumuşatıcıları kullanılmaktadır. Bizler Estelif Güzellik Merkezi olarak bu işlemlerde kesinlikle kontrolü elden bırakmıyoruz. Hasta tam anlamıyla sağlıklı tırnaklara sahip olana dek tedaviler devam ettiriliyor. Tırnak tamamen esnek ve sağlıklı bir hale geldiğinde hala tırnağın alt kısmında bir nasır gibi olan tabaka kalabilmektedir. Bu tabaka oluşması durumunda hatalar batıyormuş gibi bir hisse kapılabilmektedirler. Ancak bu nasırlı kısmı da yine uygulanacak olan yumuşatıcı yağlar ile tam anlamla giderilmektedir.

Tırnak gibi hassas bir konuda kişilerin enfeksiyon gibi durumlardan kurtulmak adına kesinlikle hijyenik ve güvenilir bir alanda tedavilerini olmaları gerekmektedir. Bu noktada tedaviler gerçekleştirilirken kullanacak olan cihazlar ve malzemeler de son derecede büyük bir önem taşımaktadır. Bizler bu aşamada son derecede güvenilir ve sağlıklı bir biçimde işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kaliteli cihazlar kullanarak hastaların tırnaklarının en sağlıklı şekilde incelmesini sağlıyoruz. Daha sonrasında da yumuşatmak ve esnetmek adına kullandığımız losyonların da oldukça kaliteli olmasına son derecede önem veriyoruz. Böylelikle de hastaların en sağlıklı ve güvenilir şekilde tırnaklarının eski sağlıklı hallerine kavuşmalarını sağlıyoruz. Tırnak kalınlaşması tedavisi için merkezimizi tercih eden hastaların bu sorundan en etkili ve acısız bir biçimde kurtulmalarını sağlıyoruz. Tırnak eski haline tam anlamıyla ulaşana kadar hastaların kontrollerini bırakmıyoruz. Bu işlemler bazen tek bir seans sürebileceği gibi bazen tırnağın kalınlaşmasan göre daha fazla sayda seansta da gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada tırnağın durumu belirleyici bir rol oynadığı için kişiden kişiye değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir