Protez Tırnak

Polygel Tırnak Bursa
12 Nisan 2020
Protez Tırnak Bursa
12 Nisan 2020

Protez Tırnak

İnce tırnakları olan, tırnaklarını yiyen veya farklı şekiller ortaya çıkartmak isteyen birçok kişinin beğenerek yaptırdığı protez tırnak günümüzün sevilen uygulamalarından birisidir. Takma tırnağın aksine daha doğal görünür ve kalıcılığı çok daha uzundur. İnce tırnakları olan kişilerin tırnaklarını gün içinde bir yerlere takılarak, çarparak kırılmasından dolayı bir türlü istenildiği kadar uzatılamaz. Kişiler böyle bir durumda güçsüz tırnaklarından kurtulmak ve daha sert dayanıklı tırnaklara ulaşabilmek adına protez tırnak yoluna başvururlar. Bazen ise tırnak kendi çizgisinden daha derin kırılarak can yakar ve hoş bir görüntü oluşturmaz. Bunun yanı sıra tırnaklarını yeme alışkanlığı olan kişilerde de normal tırnak çizgisinden geriye kaçması söz konuş olur. Bu tür durumlarda kişi görüntü olarak ellerini beğenmemenin yanı sıra bu alışkanlığı bırakmak için protez tırnak yaptırmak isteyebilir. Fakat bunların dışında güçlü tırnaklara sahi dahi olunsa daha kalıcı daha parlak gözükmesi için ya da farklı görünümler elde etmek için de bu yönteme başvururlar. Bu konuda da Estelif Güzellik Merkezi sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için en kaliteli ürünler ve konusunda en uzman personellerimiz ile yanınızdadır.

Protez Tırnak Uygulanışı

Uygulanacak olan protez tırnak çeşidine göre değişiklik gösterse de ilk olarak tırnak eti temizlenir. Ardından seçilen yönteme göre şablonla  veya tırnak formu ile jel uygulanarak tırnak yapısı oluşturulur. En sonda ise son bir törpüleme işlemi ardından isteğe bağlı olarak oje sürülerek işlem sonlandırılır.

Protez Tırnak ve Çeşitleri

Akrilik tırnak, jel tırnak, dipping, polygeltırnak olarak birçok çeşidi vardır. Bu tırnak çeşitleri ile ilgili Estelif Güzellik Merkezi ve uzman personelleri tarafından bilgi alabilirsiniz.

  • Dipping Protez Tırnak:

Aslında ilk kullanılan protez tırnak yöntemi denilebilir. Hala da çok tercih edilmektedir. Bu yöntemde tırnak temizlendikten sonra gerekli yarımcılar sayesine tırnak şekline göre karar verilen tırnak formu yapıştırılır. Ardından matlaştırma işlemi uygulanarak isteğe göre şekillendirilir. Ardından tekrar tırnak yapıştırıcısı sürülerek tırnağı akrilik pudraya batırıp bu işlem bi kaç kere tekrar edilir. Ve son olarak istenilen kalıcı oje sürülür.

  • Akrilik Protez Tırnak

Akrilik protez tırnak için ilk olarak tırnak etleri ve tırnak temizlenir. Burada Hazır olarak bulunan şablonlar tırnağa uygun biçimde yapıştırılır. Ardından bu işlem için üretilen likit sıvı ve akrilik pudra karıştırılarak tırnağa fırça yardımı ile sürülür. En son tırnağa şekil verilir ve kalıcı oje sürülür.

  • Jel Protez Tırnak

Jel protez tırnak özel bir sıvı jel yardımıyla ince bir tabaka şeklinde uygulanan protez tırnak çeşididir. Daha ince ve doğal bir yapıya sahiptir.

  • Polygel Protez Tırnak

Polygel protez tırnak akrilik protez tırnak ve jel protez tırnağın karışımı gibidir iki uygulamaya da benzeyen özellikleri vardır. Kullanılan ürün akrilik protez tırnaktaki gibi daha yoğun bir üründür ama tek bir üründür. Jel protez tırnaktaki gibi sadece bir ürün ile şekil verilme işlemi yapılır.

Akrilik ve jel protez tırnak oldukça benzer bir yöntemdir.

Protez Tırnak Kullanım Süresi Nedir?

Protez tırnak kullanım süresi çeşidine ve kullanan kişiye göre değişir. Eğer tırnak yemek gibi bir sorununuz var ise protez tırnağın hırpalanmasına oranla daha çabuk olur. Dış etkenler haricinde tırnaklarınız uzadıkça isterseniz bakım yaptırarak yenileyebilirsiniz.Çıkartılması istenilen durumlarda kendiniz veya Estelif Güzellik Merkezine gelerek de çıkarttırabilirsiniz. Kişinin tırnak uzama süresine bağlı olarak kullanım süresi değişkenlik gösterebilir. Ortalama bu süre 2 hafta ile 4 hafta arasında değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir