Protez Tırnak Nedir ve Kimler İçin Daha Uygundur?

Protez Tırnak Bursa
12 Nisan 2020
Tırnak Kalınlaşma Tedavisi
12 Nisan 2020

Protez Tırnak Nedir ve Kimler İçin Daha Uygundur?

Protez Tırnak Nedir ve Kimler İçin Daha Uygundur?

Protez tırnak birçok çeşidi bulunan, tırnakların daha sağlıklı ve uzun görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamanın birçok çeşidi bulunmak ile beraber kişinin tırnak yatağına göre veya tırnak sorununa göre değişir. Birçok insan da özellikle stresli zamanlarda tırnak yeme huyu görülür, bu durum kişilerin ellerini hem bakımsız gösterir hem de kişinin daha çok tırnak yemesine sebep olur. Protez tırnak uygulaması ardından ise çoğu kişi protez tırnağın hoş görüntüsünü bozmak istemez. Tırnak yeme sorununun yanı sıra tırnakları ince olan ve kırılmaya meyilli olan kişiler için de çok güzel bir kurtuluş yolu olur. Tırnağın üstüne yapılan işlemler tırnağı kalınlaştırıyor ve kırılmasını önleyerek kişiler istediği kalın, uzun ve bakımlı tırnaklara ulaşmış oluyor. Özellikle sık sık elleri su da olan kişilerin tırnakları güçsüzleştiği için de kırılmalar meydana geliyor ve bu kişiler için de protez tırnağı öneriyoruz. Yoğun iş bir temposunda çalışan el bakımına yeterli zamanı ayıramayan kişiler ise daha uzun ömürlü olması sebebiyle protez tırnak uygulamasını yaptırmak istiyor.

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Protez tırnağın isteğe göre birçok çeşidi bulunur. Protez tırnak çeşidini seçmeden önce öncelikle yaptırmak istediğiniz yeri iyi seçmelisiniz. Estelif Güzellik Merkezi protez tırnak Bursa için işinde son derece iyi, uzman ekibimiz bulunuyor. Protez çeşitleri şu şekildedir;

Akrilik protez tırnak, jel protez tırnak, dipping protez tırnak, polygel protez tırnak.

Akrilik Protez Tırnak:

En çok tercih edilen uygulamalardan biri olan akrilik protez tırnak sevilen uygulamalardan biridir. Akrilik protez tırnak ürüne özel likit sıvı ve akrilik pudrayla yapılır. Direkt tırnağın üstüne uygulanan akrilik protez tırnakta fırça yardımı ile parmağa takılan şablonlar doğrultusunda şekil verilir.

Jel Protez Tırnak:

Jel protez tırnak sık tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Jel Protez tırnak için bu uygulamaya özel sıvı bir jel yardımıyla yapılır. Bu uygulamada da direkt tırnağın üstüne sürülerek uygulanan jel protez tırnak diğer uygulamalara oranla daha ince tabakalı ve daha doğal görünümlü olur.

Dipping Protez Tırnak:

İlk protez tırnak uygulamalarındandır. Bu yöntemde direkt tırnağın üzerine yapılmaz. Bu uygulamada seçilen tırnak formuna ve kişinin tırnak yatağına göre bir uygulama yapılır. Bu uygulamada seçilen tırnak formu tırnak yatağına yapıştırılır. Yapıştırılan formu tırnak ile eş hizada olması için törpülenir ve matlaştırılır. Ardından tırnak yapıştırıcı gene sürülerek tırnak akrilik pudraya batırılır. Bu işlem birkaç kere tekrar edilerek son bulur.

Polygel Protez Tırnak:

Polygel protez tırnak için kendine özel kullanılan jel formunda kendi ürünü kullanılır. Fırça yardımıyla sürülerek şekil verilir. Aslında yapısı bakımından akrilik tırnak ile benzerlik gösterir. En son çıkan ve son zamanların tercih edilen uygulamalarından birisidir.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılabilir?
Protez tırnak aslında herkes için uygundur fakat tırnak yeme problemi olanlar, tırnak şekillerini beğenmeyenler ve ince tırnaklı kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra yoğun iş hayatında kendini bakımlı hissetmek fakat bunun için fazla zaman harcamak istemeyen ve tatile gidecek kişilere de kolaylık sağlar. İş hayatı ve tatil zamanları için sık sık tercih edilmesinde en büyük sebep aslında uzun süre kalıcı olmasıdır. Tırnak uzama süresine bağlı olarak değişse bile tahmini olarak on beş gün civarında değişiklik gösterebilir. On beş günün ardından yeniden tekrar edilirse daha hoş bir görünüm olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir