Protez Tırnak Bursa

Protez Tırnak
12 Nisan 2020
Protez Tırnak Nedir ve Kimler İçin Daha Uygundur?
12 Nisan 2020

Protez Tırnak Bursa

Kullanımı giderek yaygınlaşan protez tırnak birçok kişi için son derecede kullanışlı olmaktadır. Bu tırnakların takma tırnak hissinden çok daha farklı olması ve oldukça da dayanıklı olması uzun tırnak seven kişiler için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Tırnakları ince ve kırılgan yapıda olan kişiler protez tırnak sayesinde uzun ve kalın tırnaklara sahip olabilmektedirler. Yine tırnak yeme alışkanlığına sahip olan kişiler de bu işlemler sayesinde bakımlı tırnaklara sahip olabilmektedirler. Estelif Güzellik Merkezi olarak son derecede doğal görünümlere sahip olan protez tırnak uygulamaları ile kişilerin istedikleri gibi tırnaklara sahip olmalarını sağlıyoruz. Bu noktada kullandığımız ürünlerden işçiliğe kadar her türlü ayrıntıya son derecede önem veriyoruz. Böylelikle de uzun tırnaklara sahip olmak isteyenlerin en kaliteli şekilde bu hizmetleri alarak isteklerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak kişinin kendi tırnakları üzerine koruyucu uygulandıktan sonra yapılmaktadır. B sayede de gerçek tırnaklara zarar vermemektedir. Aynı zamanda gerçek tırnağın nefes almasına da engel olmamaktadır. Üzerine kişiler kendi tırnakları gibi istedikleri şekilde oje de sürebilmektedirler. Protez tırnaklar üç farklı grupta incelenmektedir. Bunlar şu şekildedir;

  • Akrilik Tırnak

Bu tırnaklar özel ve toz ve sıvı karışımından elde edilmektedir. Bu tırnaklarda tırnak ucunda bir plastik tırnak bulunmaktadır. Diğer kalan kısımlar ise bu sıvı ile doldurulmaktadır. Böylelikle de kuruduğunda tırnak meydana gelmektedir.

  • Jel tırnak

En doğal duran ve kalıcı olan yöntem bu yöntemdir. Bu yöntemde tırnak üzerine bir el sürülür. Biraz kuruduktan sonra gerekli rötuşlar gerçekleştirilmektedir. Ardından da kuruduğunda tırnaklar oluşmaktadır.

  • Dippig Tırnak

Bu protez tırnak Bursa yöntemi de akrilik yöntemi ile aynıdır. Tek fark ise mat ve kokusuz olmasıdır.

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

Protez tırnak yapımında gerçekleştirilen ilk aşama tırnağın koruyucu maddeler uygulanarak korunmasıdır. Ardından da tırnakların uç kısımlarında tırnak şeklinde protezler konulmaktadır. Kişilerin isteklerine ve tırnak yapılarına göre en uygun şekillendirmeler yapmaktadır. Bu noktada bizler Estelif Güzellik Merkezi olarak kişilerin tam anlamıyla istedikleri görünüşlere sahip tırnakları yapıyoruz. Bu konuda son derecede becerikli kişiler tarafından en kaliteli malzemeler ile yapılan protez tırnakların son derecede iyi görünmesini sağlıyoruz. Tırnak yerleştirilme işlemi ardından da yapıştırılan tırnağın doğal durmasını sağlamak bizim için son derecede önemli. Bunun için de yapıştırılan tırnak kişilerin kendi tırnakları ile aynı seviyeye gelecek kadar törpülenmektedir. Daha sonrasında ise törpüleme işlemine son verilir. Bu işlem ardından protez tırnak çeşidine göre hareket edilir. Protez tırnak Bursa çeşidine göre tırnağın üzeri gerekli olan tırnak jeli ile kapatılmaktadır. En son aşamada ise tırnak yüzeyi de törpülenerek parlatılmaktadır.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Protez tırnakları yaptıran kişiler bu tırnakları istedikleri zaman geri çıkartabilmektedirler. Ancak bu noktada kesinlikle kendi başlarına çıkarmak yerine tırnağın yapıldığı güzellik merkezinden yardım almak gerekmektedir. Yanlış yöntemler ile bu tırnakların çıkarılması asıl tırnaklara zarar verebilmektedir. Yapılan protez tırnaklar güzellik merkezimizde özel sıvılar ile gerçek tırnaklara zarar vermeden çıkarılmaktadır. Protez tırnaklar istenilen aralıklarda yenilenebilmektedir. Tırnak zaman içerisinde uzadıkça alttan gelen tırnağın üzeri tırnak eli ile kaplanarak eski haline getirilebilmektedir. Bu noktada yapılmış olan protez tırnağı daha uzun süre kullanabilmek adına aseton kullanmamaya da özen göstermek gerekmektedir. Bunun için asetonsuz oje siliciler kullanılarak tırnağın daha uzun süre kullanılması da mümkündür. Yine düzgün ve güzel bir bakım ile kişiler protez tırnakları uzun süre kullanabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir