Polygel Tırnak Bursa

Kalıcı Oje Nedir?
12 Nisan 2020
Protez Tırnak
12 Nisan 2020

Polygel Tırnak Bursa

Protez Tırnak Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Protez tırnak tırnağın üstüne farklı uygulama yöntemleri ve malzeme çeşitleri ile yapılır. Protez tırnak, tırnaklarını yiyen kişiler tarafından, tırnakları ince olan ve hemen kırılan kişiler tarafında veya sadece daha canlı, parlak ve bakımlı görünmesini isteyen kişiler tarafından özellikle tercih edilir. Birçok çeşidi vardır protez tırnağın bunlar;

Akrilik tırnak, jel tırnak, dipping tırnak, polygel tırnakolarak isimlendirilir.

Hepsinin ayrı ayrı özellikleri vardır. En çok tercih edilenlerden bir tanesi polygel tırnaktır. Özellik olarak akrilik tırnak ile jel tırnağa çok benzerlik gösterir. Aslında mantık olarak akrilik protez tırnak gibi yoğun jelimsi bir kıvamı vardır fakat akrilik protez tırnak gibi iki ayrı ürünle değil jel protez tırnaktaki gibi tek bir ürünle uygulanır. Polygel protez tırnak normal kalınlıkta son derece dayanıklıdır.

Polygel Protez Tırnağın Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Polygel protez tırnağın tercih edilmesindeki başlıca sebeplerden biri uygulanması oldukça rahat bir işlem olmasıdır ve sonuçları son derece parlak, kusursuzdur. Tabi her uygulamada olduğu gibi protez tırnak uygulamasını da güvenilir yerlerde yaptırılmalıdır aksi takdirde istenilen sonuç alınamaz ve tırnaklarınız yıpranabilir. Estelif Güzellik Merkezi uzman ekibi ile Bursa ve Türkiye’de bu işlemi en iyi yapan güzellik merkezleri arasındadır. Polygen protez tırnağın tercih edilme sebeplerinden birisi de kusursuz, bakımlı ve güzel görünen eller elde etmektir. Takma tırnak gibi geçici bir uygulama değildir uzun süre boyunca bakımları aksatmadığınız sürece kalıcıdırlar. Polygen protez tırnağın diğer güzelliklerinden birisi ise tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler içindir. Polygen tırnak yaptıran bir kişi hem büyüleyici görüntüsü karşısında hem de oldukça kalın yapısından dolayı tırnaklarını yemez ve altta kalan kendi tırnakları zarar görmeden uzar.

Polygel Protez Tırnak Uygulaması Nasıl yapılır?

Öncelikle Estelif Güzellik Merkezi uzmanlar tarafından tırnak şekliniz belirlenerek isteğiniz doğrultusunda seçimler yapılır. Ardından ilk işleme geçilir. Tırnağımızın çevresindeki ölü deriden kurtulmak için parmaklar ılık bir suya batırarak bu ölü deri yumuşayıncaya kadar bekletilir. Yumuşatan kuru deriyi makas yardımı ile kesip ardından tırnağın her yerine törpüleme işlemi yapılır. Her yeri eşit şekilde törpülenen tırnağa Polygel protez tırnağa özel üretilen jel fırça yardımıyla sürülür. Sürülen jele şekil verilip kuruduktan sonra tekrar törpüleme işlemi yapılır. Tüm işlemler bittikten sonra son olarak seçilen oje renginde oje sürülüp işlem sonlanır.

Polygel Protez Tırnak Uygulamasının Kalıcılığı Nedir?

Polygel protez tırnak için kalıcılık her protez tırnak uygulamasında olduğu gibi tırnağın uzamasıyla ve yapılan düzenli bakımlar ile ve en önemlisi işlemin yapıldığı yer ile ilgilidir. Eğer iyi bir yerde uygulama yaptırmış ve bakımları düzenli ve aksatmadan uygulanmış ise herhangi bir süresi yoktur. Siz bakımlarını yaptırmaya devam ettiğiniz sürece protez tırnağınız kalır. Estelif Güzellik Merkezine gelerek en iyi fiyatlara, en iyi uygulamaları yaptırarak uzun süre protez tırnak kullanıcısı olabilirsiniz.

Polygel Protez Tırnak Kendi Tırnağımıza Zarar Verir mi?

Polygel, protez tırnakta da diğer protez tırnak uygulamalarında da iyi bir ekip tarafından yapıldığı sürece böyle bir şey söz konusu değildir. Hatta aksine eğer ince bir tırnak yapınız var ise veya tırnak yemek gibi bir huyunuz var ise bu durumda son derece iyi gelir. Kişinin ince tırnak yapısı, protez tırnağın altında kalarak gelecek olan zararlara karşı korunarak uzar. Tırnak yiyen bir kişi iseniz protez tırnağın altında kalan kendi tırnağınıza zarar veremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir