Lazer Yöntemiyle Tırnak Mantarı Tedavisi

Bursa Kalıcı Makyaj
24 Nisan 2019
Bursa Buz Lazer
5 Nisan 2020

Lazer Yöntemiyle Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnakta mantar oluşumu, görünün dışında zararı az olan, tedavisi uzun süreli sorunlardan birisidir. Modern çağın gelişmeleri, tırnak mantarının lazerle kök kısmından tedavi edilebilmesine olanak tanımıştır. Tırnak mantarı tedavisi için kullanılan bu yöntem, ağrısız ve kolayca yapılan tedavi şeklidir. Özellikle yaz aylarında, görünüm açısından fark edilebilme durumu, kaygılandırıcı bir durumdur.

 Tırnak Mantarı Neden Olur?

 Tırnak mantarı, yaygın görülen enfeksiyonların başında yer alır. Tırnaklarda enfeksiyon oluşumunun artmasıyla, mantarla görülmeye başlar.

 – Sıklıkla nemli ve ılık ortamlarda kalınması durumunda, tırnaklarda mantar oluşumu riski artabilir. Ellere göre ayak tırnaklarında oluşumu daha kolay gerçekleşir.

 – Tırnak mantarının ortaya çıkmasının nedenlerinden birisi, yaşın ilerlemiş olmasıdır. Bunun dışında, sporla uğraşılması ve sigara içilmesi, tırnak mantarı oluşumunu artıran faktörler arasında yer alır.

 – Ayak terleten ayakkabılar giyilmesi, ayakların yıkanmaması durumları tırnak mantarının oluşumunu tetikleyen faktörler içerisinde yer alır.

 – Diyabet ve sedef gibi hastalıklar, tırnak mantarının oluşumuna yardımcı olurlar. Bağışıklık sisteminin zayıf olması, el ve ayaklarda tırnak mantarının oluşuma zemin hazırlayabilir.

Bursa Tırnak Mantarı Tedavisi Tırnak Kalınlaşması Tedavisi Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi Bursa

 Tırnak Mantarı Tedavisi

 Tırnak mantarı tedavisinde kullanılan birçok tedavi yöntemi bulunur. Bunlar, genellikle ağız yoluyla ilaç alımı ve tırnakların cilalanarak tedavi edilmesidir. Ancak bu iki işlemin de yan etkileri fazladır. Tırnakların hassas noktaları kalıcı mikrop oluşumuna neden olabilir. Kullanılan ilaç tedavileri, mantarın bitirilmesine yardımcı olabilir, ancak sürekli kullanım karaciğerin fonksiyonlarında sorunlara neden olabilir.

 Tırnak mantarı tedavisinde kullanılan modern ve sağlıklı yöntem, lazerle tedavi biçimidir. Tırnakların kök kısmında başlanarak tedavi edilen mantar, kolayca ortadan kaldırılır. Diğer tedavi şekillerine göre avantajı, acısız ve zarar vermiyor oluşu denilebilir. Tırnak mantarı tedavisi için Estelif Güzellik merkezinin uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

 Tırnak Mantarı Lazer Tedavi Süresi Ne Kadardır?

 Tırnak mantarı lazer tedavisi Bursa için Estelif Güzellik Merkezini tercih ettiğinizde, uzmanlar sizlere en doğru tedavi yöntemi uygulayabilirler. Enfekte olan tırnak sayısı ve mantarın biçimine göre lazerle tedavi işlemleri ortalama, 15 dakika sürer. Yüzey kısmı en ufak biçimde zarar görmeden, kök kısmında başlanarak, mantarlar tedavi altına alınır ve kısa sürede sonuç alınır.

 Lazer Tedavi Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

 Tırnak mantarları için en gelişmiş yöntem olan lazeri tercih ettiğiniz zaman, sorunlarınızdan en ince ayrıntısına kadar kurtulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, işinin uzmanlarına başvurmanızdır. Estelif Güzellik Merkezi, uzman kadrosuyla sizlere hijyenik ortamlarda dikkatli yaklaşımla tedavi yöntemi sunarlar. Bursa tırnak mantarı tedavisi denildiğinde akla ilk gelen Estelif Güzellik profesyonel destek sunuyor.

 Tedavi sona erdikten sonra, tırnakların doğal halini alabilmesi yaklaşık 6 ayı bulabiliyor. Görünüm açısından kaygı vermeyen tedavinin 24 saat sonrasında oje kullanmaya başlanabilir. Lazer tedavi biçimini diğer yöntemlerle kıyaslandığımızda, ekonomik ve güven açısından daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

 Kaç Seansla Tedavi Biter?

 Tırnak mantarı tedavisinde lazer yöntemine başvurmak isteyenlerin merak ettikleri konuların başında, işlemin kaç seans süreceği ve hangi aralıklarla yapılacağıdır. Ayak veya tırnak mantarının durumuna göre seans sayısı değişse de ortalama 4-6 seans içerisinde tamamlandığını söylenebilir. Seanslar 3-5 hafta kadar sürebilir. Tırnak mantarı lazer tedavisi Bursa ile doğru çözümü bulabilirsiniz.

 Tırnak Mantarlarında Lazer Tedavisi Neden En İyi Çözüm?

 Tırnak mantarı, halk arasında sıklıkla görülen rahatsızlıklardan birisidir. Nedenlerine bakıldığında, kolay oluştuğu söylenebilir. Hangi nedenden dolayı oluşursa oluşsun, estetik açıdan kaygı vericidir. Mantar sorunu olan kişiler ister ayaklarda isterse ellerde olsun, estetik bakımından sürekli gizlemeye çalışabilir.

 Eldiven ve çorap giyme zorunluluğu yaşamak istemiyorsanız, lazer tedavisi sizin için en ideal çözüm olabilir. Mantarların 50 derece ve üzeri ısılarda yok edilebildiği düşünüldüğünde, bu tedavi yönteminin en mantıklı yol olduğu anlaşılacaktır. Üstelik alanında uzman olan hekimler tarafından uygulandığı zaman en ufak bir ağrı ve sızı hissetmezsiniz.

 Tırnak Mantarı Tedavisinde Uzmanlara Başvurmalısınız

 Tırnak mantarı tedavisi adına hizmet veren birçok yer bulunuyor. Lazer yönteminin uygulandığında en iyi sonucu vermesi sonrası, birçok yerde bu hizmeti almanız mümkün. Ancak en iyi yerde, hijyenik bir ortamda ve alanında uzman olanlardan alacağınız hizmet, sizin açınızdan doğru tercih olacaktır. Bu açıdan düşünüldüğü zaman Bursa tırnak mantarı tedavisi alanında öncü merkez olan Estelif Güzellik sizlere en iyisini sunuyor.

 Tırnak Mantarı Rahatsızlığında Yapılmaması Gerekenler?

 El ve ayak tırnaklarında oluşan mantarlar üzerine yapılan bilimsel çalışmalar, suyla temasın en önemli neden olduğunu gösteriyor. Kişinin, el ve ayaklarını sıklıkla yıkaması, tırnaklarda bazı koruyucu maddelerin yok olmasına, mantarların burada rahatça oluşumuna sebebiyet veriyor.

 Ayrıca çok az el yıkanması, nemli ortamlarda aşırı kalınması tırnak mantarlarına neden olabiliyor. Kişinin, nemli ortamlardan uzak durması gerekiyor. Ayrıca nem oluşturabilecek ayakkabılar yerine, rahat ayakkabılar veya terlikler mantar oluşumunun engellenmesi için tercih edilebilir.

 Lazer Tedavisinden Sonra Mantarlar Tekrar Çıkar Mı?

 Lazer yöntemi tedavisinde seans sayıları 4-6, süresi ise 4-5 hafta arasında değişebilir. Bu süre zarfında tırnak mantarlarının tekrar oluşumu hususunda gerekli tüm kontroller yapılır. Tırnaklardaki mantarlar, lazer yöntemiyle tedavi edildiği esnada, oluşun engellenmesi için ayrıca ilaç tedavisine başvurulabilir. Tırnak kalınlaşması tedavisi için hizmet veren Estelif Güzellik, sizler için uzman kadrosuyla yardımcı oluyor.

 Tırnak Kalınlaşması Tedavisi

 Şeker hastalıkları, dolaşım sorunları ve kalp rahatsızlıkları, tırnakların kalınlaşmasına neden olabilir. Tırnak kalınlaşması, genel olarak mantar oluşumuyla karıştırılır. Ancak tırnak kalınlaşması tedavisi için uygulanan tedavi yöntemi farklıdır.

 Estelif Güzellik merkeziyle sizler de tırnak kalınlaşması tedavisini doğru noktadan alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir