Kalıcı Oje Nedir?

Jel Tırnak Bursa
12 Nisan 2020
Polygel Tırnak Bursa
12 Nisan 2020

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje diğer ojelere göre daha dayanıklıdır ve kolay kolay aşınmaz, çıkmaz bir yapıya sahiptir. Kadınlar için bakımlı olmak hoş görünmek önemlidir. Yoğun hayatı olan kişiler ise gün içinde tırnakta kırılma ojede soyulma gibi olumsuzluklar ile sıkça karşılaşılır. Soyulmuş oje görüntüsü, ansızı kırılan tırnaklar gün içinde moralimizi bozabilir ve bunları düzeltecek zamanımız olmayabilir. Yoğun iş zamanlarında kalıcı oje yaptırmak sürekli olarak ojelerinizi yenileme zorluğundan da sizleri kurtarır. Kalıcı oje sınav dönemlerinde veya tatile gitmeden önce yapıldığı zaman sizlerin bu yoğun dönemlerde bile bakımlı görünmenizi sağlar. Özellikle yaz tatillerinde deniz ve klorlu havuz suyu normal ojelerimizi hemen yıpratarak soyulmasına sebep olur. Fakat tırnağa uygulanılan kalıcı oje deniz suyu ve havuz suyundan etkilenmeyeceği için son derece parlak ve bakımlı gözükür. Kalıcı oje uygulaması ayrıca tırnak kırılması olan kişilerde tırnağın kalınlaşmasını sağlar ve kırılmasını önler. Bu uygulamada herhangi bir takma tırnak veya protez tırnak işlemi uygulanmaz direkt tırnağınız üstüne normal oje uygulaması gibi sürülür. Kalıcı oje Bursa’da Estelif Güzellik Merkezine gelerek kalıcı oje uygulaması hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

 Kalıcı oje uygulaması yapılırken öncelikle istenilen ojenin rengi seçilir ve ardından asıl işleme başlanılır. Tırnak çevrenizdeki etler ılık su ile yumuşatılır. Yumuşatılan tırnak etleri makas yardımı ile kesilerek temizlenir. Temizleme işlemi sonrasında tırnağın her yeri törpülenir. Bu törpüleme işlemi önemli bir adımdır ve tırnağımızın yağlı dış tabakasının kalmamasına özen gösterilir. İşinde iyi olan Estelif Güzellik Merkezi uzmanları her adımı sizler için en iyi şekilde yapacaktır. Törpüleme işlemi bittikten sonra tırnak için jel ile zemin hazırlığı yapılır. Zemin hazırlığı ojenin tırnakta sararma yapmaması ve ojenin daha iyi tutunması için önemli bir aşamadır. Bu jel sürüldükten sonra UV lamba bulunan fırın içinde tırnak kurutulur. Kurutulan zemin üstüne kişinin kendi seçtiği renkte özel bir oje sürülür ve bu kat gene fırınlanır. En sonda parlatıcı oje sürülüp tekrar fırınlanıp işlem tamamen bitirilir. Son kata atılan parlatıcı ojenin renginin daha parlak ve canlı durmasını sağlar.

Kalıcı Oje Bakımı Nasıl Olmalıdır ve Uygulama Sonrası Tırnak Zarar Görür mü?

Kalıcı oje uygulaması yapılan tırnaklarda bir süre sonra tırnağın uzamasına bağlı olarak tırnak diplerinde boşluklar olacaktır. Tırnak diplerinde oluşan bu boşluklar için Estelif Güzellik Merkezi uzman personelleri ile kalıcı oje uygulamasını temizlenip isteğe bağlı olarak yeni işlem uygulanır. Kalıcı oje uygulaması profesyonel kişiler ve iyi ürünler kullanılarak yapıldığı takdirde herhangi bir zarar asla vermez. Fakat ucuza yapılan ve kalitesiz ürün kullanan yerlere dikkat edilmelidir. Hatta kalıcı oje uygulaması yapılan tırnaklar öncesinden daha kalın olacağı için kırılmaz ve sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder. Tırnağın hava alamaması gibi durum geçerli değildir. Tırnaklar ve saçlarımız canlı değildir aksine vücudumuzun attığıdır.

Kalıcı Oje Kullanım Süresi ve Uygulama Süresi Ne kadardır?

Kalıcı oje kullanım süresi kişiden kişiye ve metabolizmasına göre değişir. Kimi insan da tırnak uzama süresi çok hızlı iken kimi kişide bu süre daha uzundur. Ortalama bir süre verilecek olursa yaklaşık 15 gün ideal bir süredir fakat düzenli olarak bakım yaptırıldığında herhangi bir süre kısıtlaması yoktur. Ama tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerde bu süre daha çok kısalır ve bakımlara gitme sıklığı daha fazla olacaktır. Kalıcı ojenin uygulama süresi ise  yaklaşık olarak bir saat ile bir buçuk saat arasında değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir