Jel Tırnak Bursa

Hydrafacial Bursa
12 Nisan 2020
Kalıcı Oje Nedir?
12 Nisan 2020

Jel Tırnak Bursa

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak, Tırnaklarında çeşitli sorunlar olan görüntüsünü beğenmeyen, daha kalıcı işlem isteyen kişilerin yaptırmak isteyebileceği tırnak uygulamasıdır. Eğer siz de tırnaklarınızın kısa olduğunu, uzamadığını ya da tırnaklarınız başka problemleri olduğunu düşünüyorsanız bu işleme başvurabilirsiniz. Bu işlem genellikle tırnakları çabuk kırılan kişiler tarafından veya uzun süre dayanıklı kusursuz tırnaklar isteyen kişiler için çok uygundur. İnce tırnakları olan kişilerin tırnakları çok çabuk kırılabildiği için uzatmakta büyük problemler yaşanır. İnce tırnaklara sahip kişiler hatta çoğu zaman tırnaklarını uzatamazlar. Bu durumda da ince tırnaklı kişiler için en uygun çözüm protez tırnaktır hem tırnakların daha bakımlı, uzun ve güzel görünmesini sağlayacaktır hem de kırılmadan kendi tırnağınızın da alttan uzamasını sağlayacaktır. Estelif Güzellik Merkezi bu konuda sizlere en iyi hizmeti verir. Tırnak yeme sorunun olan kişiler için de protez tırnak önerilir. Tırnak yiyen kişilerin tırnak çizgileri geriye kaçtığı için hoş bir görüntü oluşturmaz. Tırnak yiyen kişiler, protez tırnak taktıklarında hem bu görüntüden kurtulmuş olurlar hem de protez tırnak altında kalan kişinin kendi tırnağı bu dönem içinde sağlıklı daha sağlıklı uzar. Tırnaklar daha sağlıklı olacaktır. Yoğun bir iş temposuna veya yoğun bir hayatı olan kişiler için de protez tırnak büyük bir kurtarıcıdır. Gün içinde dökülen ojeler, ufak ufak kırılan tırnaklar sizi yorabilir ve uğraşmak bir noktadan sonra zor bir hal alabilir. Bu gibi sorunlar yoğun hayatı olan kişilerin zorlanmasına veya bakımsız gözükmesine sebep olabilir. Yoğun hayatı olan kişiler protez tırnak uyguladıkları zaman ojelerde herhangi bir dökülme tırnaklarda herhangi bir kırılma görülmez.

Protez Tırnağın Çeşitleri Nelerdir?

Protez tırnak kişinin kendi tırnağının üstüne çeşitli yöntemlerle farklı formlar ile uygulanır. Bu formlar ve yöntemler kişinin isteği doğrultusunda ya da tırnak yapısının ihtiyacına göre seçilerek yapılır. Estelif Güzellik Merkezine gelerek en doğru ve ayrıntılı bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

Akrilik protez tırnak, jel protez tırnak, polygel protez tırnak ve dipping protez tırnak olarak birçok çeşidi vardır.

Akrilik protez tırnak likit sıvı ve akrilik pudra ile yapılır. Akrilik protez tırnak daha yoğun ve kalın tabakalıdır.

Jel protez tırnak diğer uygulamalara göre bir tık daha ince yapılı ve daha doğal görünümlüdür. Bu uygulamada özel bir sıvı jel kullanılarak yapılır.

Polygel protez tırnak akrilik ve jel protez tırnağa oldukça benzer bir yöntemdir.

Dipping protez tırnak uygulamasında ise tırnağın üstüne tırnak formu yapıştırılır. Yapıştırılan tırnak formuna yapıştırıcı sürülerek akrilik pudraya batırılır ve işlem sonlanır.

Jel Protez Tırnak Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Jel protez tırnak da diğer işlemler ile birçok benzer özellik taşır. Aslında diğer yöntemlere göre daha ince yapılıdır. Jel protez tırnak bundan dolayı daha doğal durur. Uygulanacak işlemin belirlenmesi için Estalif Güzellik Merkezi uzman personelleri ile görüşülmesini tavsiye ederiz. Bu yöntemde ilk olarak tırnağı temizleme işlemi uygulandıktan sonra tırnak yüzeyi hafifçe törpülenir. Törpüleme işlemi sonrası tırnaklara istenilen formda şablonlar takılıp özel bir jel sürülür. Jel kuruduktan sonra isteğe bağlı olarak şekillendirme ve oje işlemi uygulanır. Protez tırnak kullanan kişilere asetonsuz oje çıkartıcısı tavsiye edilir.

Jel Protez Tırnak Uygulama ve Kullanım Süresi Ne Kadardır ?

Jel protez tırnak uygulama süresi yaklaşık olarak bir buçuk saat ile iki saat arasında değişir. Uygulanan jel protez tırnağın süresi kullanan kişiye göre farklılık gösterir, eğer bakımları düzenli yapılırsa bu işlemin yaklaşık 1 yıl kadardır. Hatta isteğe göre bakımlar yapıldığı kadar devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir