Dermapen Cilt Bakımı Bursa

Buz lazer
12 Nisan 2020
Dermapen Cilt Bakımı
12 Nisan 2020

Dermapen Cilt Bakımı Bursa

Dermapen Cilt Bakımı Bursa

Cilt bakımı düzenli bir şekilde yaptırıldığında kişiler ciltlerinin gençliğini ve ışıltısını uzun seneler boyu korunabilmektedirler. Yine cilt bakımı sayesinde kişiler ciltlerinde meydana gelen birtakım kusurlardan da kurtulabilmektedirler. Ciltteki kusurlar gidermek adına kullanılan yöntemlerden bir tanesi de dermapen yöntemi olmaktadır. Bu işlemler sayesinde ciltte meydana gelmiş olan birtakım kusurlar giderilmektedir. Böylelikle de cilt çok daha genç ve ışıltılı bir görünüme ulaşabilmektedir. Bu noktada Estelif Güzellik Merkezi bu konudaki profesyonel hizmetleri ile kişilerin hayallerindeki gibi genç ve ışıltılı ciltlere sahip olmaların sağlamaktadır.

Dermapen Nedir?

Dermapen ciltte meydana gelmiş olan birtakım kusurların giderilmesi için kullanılan bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntemde genişlemiş gözenekler ve ince çizgiler ile kırışıklıklar giderilmektedir. Yine cildi sıklaştırmak ve çok daha sıkı genç bir görünüm elde etmek adına da bu işlemler gerçekleştirilmektedir. Dermapen yöntemi 2012 senesinde en iyi cilt gençleştirme yöntemi olarak seçilmiştir. Bu kadar etkili bir cilt gençleştirme yöntemi olan dermapen aynı zamanda başka sorunlar gidermek adına da tercih edilmektedir. Çatlakların giderilmesi, suçiçeği izlerinin giderilmesi, sivilce ve akne izlerinin giderilmesi gibi yöntemler için de kullanılmaktadır. Dermapen yönteminde kesinlikle cildin en üst katmanı olan epidermse zarar vermeden uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Ancak böylesine hassas bir işlem olmasından dolayı kesinlikle güvenilir bir merkezde yaptırılması terci edilmektedir. Estelif Güzellik merkezi olarak dermapen cilt bakımı işlemleri son derecede titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Uzman kişilerce en profesyonel şekilde yapılmaktadır.

Dermapen genellikle el, yüz ve boyun bölgeleri için kullanılmakta olan bir yöntemdir. Bu yöntem son derecede hassas ve bütün cilt tipleri için uygun olacak bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten dolay da vücudun en hassas noktalar için de uygun olmaktadır. Bu noktada birçok uygulamada zarar görebilen boyun ve koltuk içleri gibi hassas bölgelere de dermapen işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Mikro iğne sisteminin modern tıp ile bir araya gelerek meydana getirmiş olduğu bu cilt bakım işlemi sayesinde birçok kişi istemedikleri kusurlardan kurtulabilmektedirler. Aynı zamanda hep hayal ettikleri genç ve ışıltılı cilt görünümüne de sahip olabilmektedirler.

Dermapen Yöntemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Dermapen işlemlerine başlamadan önce ciltteki makyaj öncelikle tamamen temizlenmektedir ve cilt dezenfekte edilmektedir. Bu işlemler ardından ciltte dermapen uygulanacak olan bölgeye saf hyaluronik asit uygulanmaktadır. Sonrasında dermapen cihaz dik bir şekilde deri yüzeyinde dolaştırılmaktadır. Cihazın içerisinde ultra ince mikro iğneler bulunmaktadır. Bu iğneler sayesinde deri yüzeyindeki mikroskobik kanallar açılmakta ve iyileşme mekanizması tetiklenmektedir. İşlem sonrasında işlemin gerçekleştirildiği bölgeye yatıştırıcı bir maske uygulanmaktadır. Dermapen işlemleri yaklaşık olarak 30-40 dakika kadar sürmektedir. Bu işlemlerin sonrasında cildin sağlıklı görünmesini ve elastik yapısını kazanması adına kollajen ve elastin sentezleri salgılanmaktadır. Aynı zamanda kan dolaşımı da sağlanmaktadır. Tüm b işlemler ayda bir kez olacak şekilde toplamda dört seans olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. İhtiyaca ve isteğe yönelik olarak seans sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Ancak dermapen cilt bakımı Bursa için genellikle seans düzeni bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Dermapen işlemleri yaz aylarında da uygulanabilmektedir. Estelif Güzellik Merkezi olarak kesinlikle yanık, leke ya da iz oluşumu gibi durumların oluşmasına izin vermiyoruz. Profesyonel bir biçimde işlemleri uzman kişilerce gerçekleştirerek kişilerin hayal ettikleri ciltlere sahip olmalarına neden oluyoruz. Yine bu işlemler tüm cilt tipleri için de uygundur. Bu nedenle de koltukaltı ve boyun gibi hassas yerlere de sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir