Buz lazer

Bursa Protez Tırnak
12 Nisan 2020
Dermapen Cilt Bakımı Bursa
12 Nisan 2020

Buz lazer

Genellikle insanların görünüşlerinde en çok sıkıntı ettikleri şeylerden birisi istenmeyen bölgelerdeki kıl, tüydür. Zaman içinde insanlar buna farklı çözüm yöntemleri getirmişlerdir. Bunlardan biri olan ağda acı eşiğinize göre şekillense bile oldukça can yakıcı ve sürekli uygulanması gerekilen bir işlemdir. Ağda gibi birçok yöntem bulunmaktadır bunlar jilet, tüy dökücü ve epilasyon cihazıdır. Bilirsiniz ki jilet ile temizlenen bölge en fazla üç ya da dört gün temiz kalabilirken tüy dökücü de en fazla beş gün, epilasyon cihazında en fazla 1 hafta ağda ile ise en iyi ihtimal ile 2 haftadır. Acılı yöntemler olması yanı sıra hiçbiri kesin bir yöntem değildir. Bu konuda lazer son zamanların en popüler ve en kalıcı sayılabilecek çözümlerindendir. Uygulanan bölgeye göre en az yüzde seksen, seksen beş oranında kalıcı çözüm sunar.

 Estelif güzellik merkezinde bulunan Buz lazerin diğer lazer cihazlarından farkı ise acısız oluşu ve açık renkli olan tüylere kadar her tüy kılını algılayabilmesi ve her mevsim rahatlıkla uygulanabilmesidir. Az öncede belirtildiği gibi açık renkli ve ince tüylerde bile algılayabiliyor olması, yüzdeki ince ve açık renkli olan tüylere de uygulanabileceğini ve çok iyi sonuçların alınacağını gösterir. Buz lazerinin ucuna takılan buz başlık acıları tamamen yok ederek hem acısız hem de kökten bir yöntem ile vücudunuzdaki kıl, tüyden kurtulmuş oluyorsunuz.

Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yok etme konusunda diğer lazer cihazlarına göre çok daha yüksek bir dönüş sağlıyor. 810 nanometre dalga boyuna sahip buz lazer epilasyon diğer lazer cihazlarına göre daha güçlüdür. Buz lazerin dalga boyunun normal lazere göre daha yüksek olması aynı zamanda atışların daha güçlü olmasını ve daha hızlı sonuç alınmasını sağlar. Estelif Güzellik Merkezine gelerek siz de bu cihazdan faydalanabilir ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 Buz Lazer Epilasyonda Acı Hissedilir mi?

 Bu durum tabii ki de kişinin acı eşiğine göre değişecek bir şey olsa bile buz lazer epilasyonun buz başlığı ile tamamen ortadan kalkıyor. Kişi diğer lazer cihazlarında çektiği acıyı çekmiyor ve seanslar tamamen acısız rahat geçiyor. Vücudumuzda hassas olduğunu düşündüğünüz bölgelerde bile buz lazer epilasyon ile hiçbir acı, yanma, kızarıklık hissetmeden tüylerinden kurtulmuş oluyorsunuz.  En acısız, en kısa ve en verimli yöntem buz lazer epilasyondur.

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Ne Kadar ve Kaç Seans Sürer?

Buz lazer epilasyon diğer lazer cihazlarına oranla daha kısa sürede istediğiniz sonuçları almanızı sağlar. Bu sonuçlar kişinin tenin rengine, tüyün rengine ve sıklığına göre seans süresi değişir. Açık tenli insanlarda koyu tüyler cihaz tarafından daha iyi algılanıp atış yapılabileceği gibi koyu tenli kişilerde bu durum biraz daha düşer. Etkenler göz önüne alındığı zaman yaklaşık olarak 6 seans ile 8 seans arasında değişir. Farklı lazer cihazlarına oranla buz lazer epilasyon cihazının başlığı daha büyüktür bu durum seans sürelerinin daha az sürmesini sağlar. Bir seansta tüm vücut yaklaşık olarak 30 ila 35 dakika sürer. Buz lazer epilasyon yapılan kişilerde kıl batması, ciltte kıl kökü gibi görünümlerle birlikte koltuk altı ve genital bölge kararmalarını önlemek için de büyük bir adım atmış olacaksınız. Estelif Güzellik Merkezinde kısa sürede tüy probleminden kurtularak yaz aylarında daha rahat olabilirsiniz. Buz lazer epilasyonu yaptırarak hem daha kısa sürede tüylerinizden kurtulmakla kalmayıp aynı zamanda acısız, kesin olarak kurtulmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir