Bursa Protez Tırnak

Bursa Polygel Tırnak
11 Nisan 2020
Buz lazer
12 Nisan 2020

Bursa Protez Tırnak

Protez Tırnak Nedir ve Ne İçin Uygulanır?

Protez tırnak çeşitli malzemeler ile tırnağın üstüne yapılan bir işlemdir. Bu işlemin farklı türde çeşitleri bulunur. Çeşitlerine göre farklı farklı malzemeler kullanılır. Takma tırnağa göre daha kalıcı, tırnağa zarar vermeyen, daha doğal duran ve isteğe göre farklı şekillerle birlikte renklerde de kullanılabilen bir uygulamadır.

Estelif Güzellik Merkezi BursaProtez tırnak uygulaması daha çok tırnaklarında problem olan veya memnun olmayan kişilere uygulanır. Tırnak sağlığı açısından da tırnağa iyi geldiği için bu işlem çok sık olarak tercih edilir. Protez tırnak tırnaklarını yiyen kişiler için de önerilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kişiler yeni parlak ve istediği görünümdeki tırnaklara ulaşırlar. Protez tırnak takılı olduğu için kendi tırnaklarına zarar veremezler ve bu şekilde altta kalan kendi tırnakları sağlıklı bir biçimde uzamaya devam eder. İnce tırnaklı olan ve hemen kırılan kişiler için de aynı durum söz konusudur. Doğal tırnak protez tırnağın altında kaldığı için bir yere takılma veya çarpma bir durum yaşanmayacağından kırılma olmaz ve alt kısımda sağlıklı bir şekilde uzar.

  Protez tırnak kullanımı zaman sıkıntısı yaşayan kişiler için de son derece kurtarıcı bir yöntemdir. Yoğun iş, okul hayatı olan kişiler gün içinde yaşadıkları tırnak kırılmaları veya ojedeki soyulmalardan şikayetçi iken protez tırnak uygulaması sonrasında böyle bir şikayetleri kalmaz.

 Yaz tatiline giderken özellikle deniz ve havuz suyu tırnaklarımızı ve ojeleri çok etkiler ve ayrıca tatil sırasında oje ve tırnak ile uğraşmak büyük bir yorgunluk verir. Bu durumlarda da uygulanan protez tırnak hayat kurtarıcı olacaktır. Tabi en önemlisi ne olursa olsun güvenilir ve emin ellerde bu işlemin uygulanmış olmasıdır. Estelif Güzellik Merkezine gelerek Bursa’da Protez tırnak uygulaması yaptırabilirsiniz.

Protez Tırnak Kalıcılığı Nedir?

 Protez tırnağın kalıcılığı kişiden kişiye değişse bile genel olarak 15 güne kadar dayanıklıdır. Bakımları yaptırıldığı zaman ise herhangi bir sınırlandırılması yoktur. Protez tırnak için sadece tırnağı uzaması zaman içinde sorun oluşturur bu da bakım yapıldığı zaman giderilir. Bu işlemlerin hepsi için güvenilir bir yere gitmek daha sağlıklı sonuçlar getirir. Estelif Güzellik Merkezine gelerek en iyi uygulama ve bakım hizmetini alabilirsiniz.

Protez Tırnak Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

 Protez tırnak için yaygın olarak kullanılan 4 yöntem vardır, bunlar;

  1. Akrilik Protez Tırnak
  2. Jel Protez Tırnak
  3. Dipping Protez Tırnak
  4. Polygel Protez Tırnak

 Akrilik Protez tırnak bu uygulama için olan özel bir likit sıvı ile akrilik pudra uygulanır. Tırnağa temizlik, törpüleme gibi yapılan işlemlerden sonra fırça ilk başta likit sıvıya batırılır. Likit sıvıya batırılan fırça ardından damlacık oluşturacak şekilde akrilik pudraya damlatılır. Burada akrilik pudra ile buluşan likit sıvı tekrar fırça yardımı ile alınarak şablon takılmış olan parmağa uygulanır.

 Jel protez tırnak için özel jel bir sıvı ile yapılır. Fırça yardımı ile tırnağa takılan şablon baz alınarak tırnağa uygulanır. Birkaç işlem daha gerçekleştikten sonra tamamlanmış olur.

Dipping protez tırnak ise diğerleri gibi tırnağın üstüne uygulanmaz. Bu yöntemde çeşit çeşit olan ve farklı tırnak yatağına sahip olan tırnak formlarından biri seçilir ve tırnağın üstüne yapıştırılır. Ardından törpüleme işlemi uygulanarak tırnak mat bir hale getirilir. Mat hale gelen tırnağın sütüne farklı işlemler yapılması ardından tırnağa yapıştırıcı sürülerek akrilik pudraya batırılır. Birkaç defa tekrar eden bu işlemin sonunda tırnak son şeklini alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir