Bursa Nasır Tedavisi

Bursa Protez Tırnak
27 Ocak 2021
Bursa Jel Tırnak
27 Ocak 2021

Bursa Nasır Tedavisi

Çok eski zamanlardan itibaren insanların karşılaştığı büyük sorunlardan birisi olan nasırın artık bir çözümü var. Estelif Güzellik Merkezi tarafından sizlere sunulan nasır tedavisi ile nasırlara veda edebilirsiniz. Vücudun birçok farklı yerinde oluşan nasır kişileri rahatsız eder ve kurtulmak isterler. Ev içerisinde birçok farklı bitkisel yöntem denense bile doğru bir tedavi gerekmektedir. Doğru tedavi yolu ile nasırlar vücuttan uzaklaştırılır ve yumuşak bir cilt elde edilir. Genellikle el ve ayak kullanımının yoğun olduğu iş üzerinde çalışanlarda görülen bir durumdur. Vücudun bölgeleri çeşitli nedenlerden ve sürtünmelerden dolayı kalınlaşır. Cilt üzerinde beyaz renkte oluşan kalıplar oldukça acı veren yaralara dönüşebilirler. Derinin sertleşmesinin ardından, derinin altındaki dokular da nasırdan etkilenir. Nasır vücudun altına işleyerek, bulunduğu alanı içten kapsamaya başlar. Sert olan nasır ise çoğunlukla parmakların kenarlarında ve parmaklarda bulunur. Burada sert bir şekilde durarak görünüme etki eder. Yumuşak olanları ise akıntı ortaya çıkarır. Parmakların birbirine değmesi sonucunda aralarında oluşan bir nasır türüdür.

Estelif Güzellik Merkezi vücudun her bölgesinde ortaya çıkan nasırları tedavi etmektedir. Ancak ağırlıklı olarak nasırlar parmakların çevre bölgelerinde görülür. Bunun haricinde ayakların altında, parmakların uç kısmında, el parmaklarında ve avuç içlerinde gibi yaygın olarak görülme şekilleri vardır. Nasırın oluşumu tamamen kişinin çalışma türüne ve düzenine bağlı olarak değişir. Bazı kişilerde nasır oluşumu hiç gözlenmezken, bazılarında sıklıkla yeni nasırlar oluşur.

Nasır Kimlerde Görülür?

Nasır, genellikle ağır çalışma koşullarına sahip kişilerde görülür. Ellerini yoğun olarak kullanan ve ayakları üzerinde çok vakit geçiren kişilerde nasıra rastlanma ihtimali oldukça fazladır. Diyabet rahatsızlığı bulunan ve bu konuda tedavi gören kişilerde de nasır oluşumu gözlenir. Kan dolaşımı problemleri yaşayan kişilerde de bu sorunla sıklıkla karşılanır. Nasır oluşumu başladığını fark eden kişi derhal bir uzmandan yardım almalıdır. İlerleyen evrelerinde nasır oldukça büyük bir sorun haline gelebilir. Henüz bir belirtisi bulunmayan nasırların tedavisi kişiler tarafından çok ihmal edilir. İlerleyen nasırlarda ise daha fazla ağrı meydana gelir. Bu nedenle erken öğrenme ile erken tedavi edilmesi önemli bir adımdır.

Estelif Güzellik Merkezi olarak nasır tedavilerinizde büyük bir özenle çalışıyor ve tecrübemizle sizlere hizmet sunuyoruz. Yanlış ayakkabı seçiminden dolayı da oluşan nasırlar oldukça çok gözlemlenmektedir. Kişiler çoğunlukla dar ayakkabıların nasıra neden olduğunu düşünürler. Ancak ayağa büyük gelen ayakkabılar da nasırın oluşumuna yol açabilmektedir. Ayak, ayakkabının içerisinde genişçe hareket eder ve sürtünme yaşar. Sürtünme sonucunda tahriş olan deride ise nasır oluşumu başlar. Doğru ayakkabı seçimi ile kişiler kendilerini nasırdan koruyabilirler. Doğuştan gelen parmak şekli farklılıkları da nasır oluşmasına bir sebeptir. Parmağın pençe ya da çekiç biçimli olması da nasırın oluşmasına yol açabilir. Bu ayak tipine sahip kişilerin nasır tedavisi için erken hareket etmeleri gereklidir.

Düz tabana ya da yüksek kavse sahip kişilerde de nasır oluşumuna rastlanma ihtimali daha fazladır. Bu ayak tipine sahip kişilerin yere uyguladığı basın normal değildir. Farklı basınçlarla ayakları yorar ve farklı sürtünmelere neden olurlar. Bu nedenle nasır oluşumuna daha erken yol açarlar.

Nasırın Tedavi Edilmesi

Estelif Güzellik Merkezi adresimize nasır şikayeti ile başvuran kişiler için öncelikle teşhis gerçekleştirilir. Analiz edilen nasırın boyutu ve ilerlemesi ele alınarak bir tedavi yolu seçilir. Her nasır için aynı tedavi yoluna ihtiyaç duyulmaz. Nasırın doğal olarak mı oluştuğu yoksa yaşantıdan dolayı mı meydana geldiği bilinmelidir. Ayrıca tedavi uygulanırken nasırın boyutunun ne denli olduğu ve ne kadar yaygın olduğu da önemlidir.

Kemik deformasyonu sonucunda oluşan bir nasır için şikayete gelinir ise öncelikle sorun ortadan kaldırılmalıdır. Kişinin ayağındaki deformasyon giderilmeli ve daha düz bir biçime getirilmelidir. Ayak, olması gereken şekle geldiğinde ise kişinin nasırına uygun tedavi yolu seçilir.

Eğer kişinin ayaklarında taraklanma varsa ve nasır bu durumdan dolayı oluşuyor ise bu durum ortadan kaldırılmalıdır. Serçe parmağın ayakkabıya sürtünen kısmı arasına bir kalıp konulmalı ve sürtünme engellenmelidir. Sürtünme engellendiği zaman tedavi işlemine başlanabilir. Eğer sürtünme engellenme ve tedavi süreci başlanır ise kişi istediği sonucu alamayacaktır. Bu nedenle tecrübeli ve işinde bilgili firmamız Estelif Güzellik Merkezi sizlere doğru tedaviyi sağlamak için hizmet verecektir. Yanlış tedavilerden alınan sonuç kişilerin mağduriyeti ile sonuçlanabilir. Güzellik merkezimiz yılların verdiği tecrübe ve çalışma politikası ile sizlere kaliteli bir hizmet sunar.

Hatalı basma durumundan dolayı da kişilerde nasır oluşması meydana gelebilir. Hatalı basma nedeni ile kişide nasır oluşmuş ise öncelikle basma sorunu ortadan kaldırılmalıdır. Aksi takdirde nasır tedavisinde beklenen ilerleme kaydedilemez ve kişinin nasırı sürekli yenilenir. Kişiler ayak tabanını destekleyen taban kullanımı sağlayarak nasırlarını engelleyebilirler. Nasıra karşı alınan bu ilk önlemin ardından torbalı tedavi uygulamasına geçilir.

Torbalı Nasır Tedavisi Nedir?

Estelif Güzellik Merkezi tarafından yıllardır müşterilere sunulan torbalı nasır tedavisi, nasır şikayeti ile merkeze gelenlere uygulanır. Bu tedavi kişinin nasırının boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Seans sayısı, eğer nasırın yüklüğü fazla ise arttırılır. Haftanın bir günü ya da on beş günde bir olarak tedavi tekrarlanır. Tedavi esnasında podiatry cihazları kullanılır ve cihazlarla nasırın temizliği sağlanır. Her seansta nasır daha derinden temizlenerek tamamen arındırılır. Tedavinin tedavi süresi içerisinde kişiler evde de ilaç kullanarak nasırlarını iyileştirmeyi desteklerler. Estelif Güzellik Merkezi çalışanlarımızın sizlere tavsiye ettiği ilaçlar ile birlikte nasır tedavinizi daha hızlı bir hale getirebilirsiniz. Nasır tedavisi herhangi bir cerrahi yöntem gerektirmez, kişiler tedavilerini gündelik yaşamları içerisinde gerçekleştirebilirler. Her seanstan sonra kişiler ayakta durabilir ve herhangi bir zorluk yaşamadan tedavi olabilirler. Podiatry cihazları ile sunulan tedavi sırasında kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.

Tedavi Sonrası Nasır

Tedavi işlemi tamamlandıktan sonra kişiler gündelik yaşamlarına dönebilirler. Sağlıklı bir şekilde yeni yaşantılarına devam edebilecek kişiler oldukça dikkatli olmalıdır. Estelif Güzellik Merkezi olarak tedavi öncesinde ve sonrasında da sizlere gerekli bilgilendirmeleri sağlıyoruz. Tedavi talebi ile merkezimize başvurduğunuz zaman tedavi sürecini, seanslarını ve yaşanılacak durumları sizlere anlatıyoruz. Bu sayede müşteriler karşılaşacakları süreçler hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Kişilerin tedavi sonrasında da dikkat etmesi gerektiği bazı noktalar mevcuttur. Estelif Güzellik Merkezi olarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunuyoruz. Tedavi tamamlandıktan sonra kişiler nasıra karşı önlem almalıdır. Tekrarlayan bir durum olan nasır, gerekli önlemler alınmadığı sürece tekrarlar ve kişi yine aynı süreci yaşar. Tedavinin aynı yerde nüksetmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnızca aynı koşullar ve durumlar altında yaşamaya devam eden kişinin, nasır oluşacak bölgesi aynıdır. Bu nedenle aynı bölgede yeniden nasır oluşması mümkündür. Eğer hatalı basma kaynaklı nasır oluşumu meydana geliyorsa, kişi hayatı boyunca tabanlık kullanmalıdır. Taban ile kişiler ayaklarını olası nasır oluşumundan engelleyebilirler. Estelif Güzellik Merkezi hizmetlerimiz ile kendinize kaliteli bir yaşam sunabilirsiniz. Kolay tedavi yöntemlerinin yanı sıra kalıcı çözümler için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir