Bursa Manikür Pedikür

Bursa Ayak Sağlığı
27 Ocak 2021
Bursa Protez Tırnak
27 Ocak 2021

Bursa Manikür Pedikür

Daha bakımlı olmak ve elleri ile ayaklarının sağlıklı görünmesini isteyen kişiler Bursa manikür pedikür için Estelif Güzellik Merkezi tercih edebilirler. Merkez içerisinde yapılan birçok işlem arasında manikür ve pedikür işlemleri de en doğru ve güzel şekilde yapılmaktadır. Gerek kadın gerekse de erkekler merkeze gelerek el ve ayak bakımlarını en iyi şekilde yaptırabilirler. Özellikle de ayaklarındaki nasırlardan şikayetçi olan kişiler pedikür yaptırarak pürüzsüz ve son derecede bakımlı görünen ayaklara sahip olabilirler. Yine elleri için de tırnaklarının kenarındaki fazlalıklardan kurtulmak isteyen kişiler bu güzellik merkezinde en iyi şekilde manikür yaptırarak ellerinin son derecede bakımlı ve hoş görünmesini sağlayabilirler.

El ve ayak bakımına önem veren kişiler manikür ve pedikür işlemlerini kesinlikle bilinen yerlerde yaptırmalıdırlar. El ve ayak bakımı gibi işlemlerde hijyen son derecede önemlidir. Bu nedenle de manikür ve pedikür yaptıracak olan kişilerin deneyimli ve hijyenik bir güzellik merkezine giderek bakımlarını bu alanda yaptırmaları gerekmektedir. Bu noktada Bursa’da manikür ve pedikür yaptıracak olan kişiler yılları aşkın olan tecrübesi ve kaliteli hizmetleri olan Estelif Güzellik Merkezi sayesinde bakımlarını en güvenilir şekilde yaptırabilirler. Aynı zamanda merkezin son derecede temiz ve hijyenik olması sayesinde burada her türlü işlemi de gönül rahatlığı ile yaptırarak bakımlı olabilmektedirler.

care for sensuality woman nails

Manikür Pedikür Hizmetleri

Günlük hayatın temel ihtiyaçlarından bir tanesi de bakımlı olmak adına manikür ve pedikür yaptırmaktır. Tırnak kesimi, ölü derilerin alınması, tırnaklara şekil verilmesi, inceltilmesi ve kalınlaştırılması gibi birçok işlem için manikür ve pedikür yaptırılmaktadır. Böylelikle de tırnak tipine en uygun olacak şekilde el ve ayak bakımı gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda hem güvenilir hm hijyenik hem de işini profesyonellik ile yapan bir güzellik merkezine giderek manikür ve pedikür yaptırmak isteyen kişiler Estelif Güzellik Merkezi sayesinde bakımlarını en iyi şekilde yaptırabilirler. Bu sayede de gerek sağlık gerekse de görünüş konusunda istediklerini alarak son derecede bakımlı ve özenli bir görünüme de sahip olabilmektedirler.

Manikür Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bakımlı ve temiz görünen ellere sahip olmak özellikle de kadınlar için son derecede önemli bir durum olmaktadır. Böyle bir noktada kadınlar en doğru ve güvenilir yerlere giderek el bakımlarına önem verebilmektedirler. Manikür ellerin öncelikle dezenfekte edilerek büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Bursa’da manikür yaptırmak isteyen kişiler Estelif Güzellik Merkezi sayesinde manikür hizmetlerini en güvenilir ve hijyenik şekilde alabilmektedirler. Manikür işlemlerinin kesinlikle son derecede dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Özellikle de temizliğe dikkat edilmemesi ve ölü derilerin yanlış alınması gibi durumlar sonucunda ellerde morarmalar, et kopmaları, et ayrılmaları ve damarların hasar görmesi gibi istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemeyen kişilerin kesinlikle doğru ve güvenilir yerlerde manikür yaptırmaları gerekmektedir.

Estelif Güzellik Merkezi içerisinde manikür farklı tekniklerde uygulanmakladır. SPA manikürü, sauna yöntemi ve sütlü manikür çeşitleri arasından herkes istediği şekilde manikür yaptırabilmektedir. SPA maniküründe amaç detoks etkisi yaratılması, yenileme ve sakinleştirmedir. Bu manikür ile birlikte özellikle de sürekli olarak et ayrılmalarının olması engellenmektedir. Bir başka manikür yöntemi olan sauna yönteminde ise eldiven geçirilerek manikür yapılmaktadır. Böylelikle de ellerin iyice beslenmesi ve istenmeyen ölü derilerin eller üzerinden atılması sağlanmaktadır. Genellikle pens gibi malzemeler yardımı ile tırnaklardan ayrılan ölü et parçaları kesilmektedir. Bu durum hem sağlık hem de görünüş açısından tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Manikür için tercih edilen yöntemlerden bir diğeri de sütlü manikür yöntemidir. Özellikle de süt içerisine eklenen tatlı badem yağı ve E vitamini gibi ek takviyeler, ellerin en iyi şekilde beslenmesini sağlamaktadır. Bu manikür yöntemi ile eller yumuşamakta ve bir diğer yandan da beslenmesi sağlanmaktadır.

Eller için manikür işlemleri yapılırken en çok dikkat çeken ayrıntılardan bir tanesi de tırnakların şekilleri olmaktadır. Estelif Güzellik Merkezi içerisinde tırnaklara en profesyonel şekilde istenilen şekiller de verilmektedir. Oval, kare, yuvarlak, stiletto ve lale tırnaklar olmak üzere merkez içerisinde istenilen her şekilde tırnak uygulaması yapılmaktadır. Bu tırnak modellerinde manikür işleminde eğer mümkünse kesme şekli ile tırnaklara şekil verilmektedir. Özellikle de uzun tırnaklarda kesme işlemi en düzgün şekilde yapılarak istenilen şekiller verilmektedir.

Female hands with red nails holding red and pink rose petals.

Estelif Güzellik Merkezi içerisinde manikür işlemleri yapılırken öncelikli olarak eller yıkanarak dezenfekte edilir. Daha sonrasında ise yumuşatıcı jel uygulanarak ellerin istenilen kıvamda yumuşaması sağlanır. Manikür için uygulama yöntemine göre ellerin yumuşatma işleminde de değişiklik olmaktadır. 10 dakika kadar bekletme ardından törpü ile eller fazla tırnak etlerinden temizlenir. Yumuşak hareketler ile etlerin kazınması ardından tırnaklar istenilen şekle getirilir. Yine yapılan manikür çeşidine göre ellerin beslenmesi de sağlanır. Böylelikle de son derecede profesyonel bir şekilde ellerin oldukça bakımlı, temiz ve özenli görünmesi sağlanır.

Pedikür Nedir ve Nasıl Yapılır?

En az el bakımı kadar önemli olan ayak bakımı için de pedikür düzenli olarak yaptırılması gereken bir işlemdir. Ayakların gerek salığı gerekse de görünümü için pedikür işlemlerinin de en titiz ve özenli şekilde uygulanması gerekmektedir. İyi bir ayak bakımı yaptırmak isteyen kişiler Bursa’da Estelif Güzellik Merkezi sayesinde pedikür işlemlerini en güvenilir ve profesyonel bir şekilde yaptırabilmektedirler.

Pedikür yaptırılırken ayakların hem ölü derilerden arınması, hem beslenmesi hem nemlendirilmesi hem de daha iyi görünmesi sağlanılmaktadır. Bu noktada pedikür yaptırmak isteyen kişilerin öncelikli olarak gidecekleri güzellik merkezine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu merkezlerin kesinlikle güvenilir, profesyonel, tecrübeli ve hijyenik yerler olması gerekmektedir. Bu noktada güvenilir bir merkez bulunması durumunda pedikür işlemleri en güvenilir biçimde uygulanmaktadır. Pedikür işlemleri sayesinde tırnak batması, et kopması ve nasır gibi birçok sorun aynı anda giderilmektedir. Bu nedenle de yalnızca görünüş için değil aynı zamanda sağlık için de pedikürün düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu noktada güvenilir bir güzellik merkezine giderek pedikür işlemlerini yaptırmak isteyen kişiler Estelif Güzellik Merkezi sayesinde de pedikür hizmetlerini en kaliteli biçimde alabilmektedirler.

Pedikür yapılırken ilk olarak ayakların hijyenik bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Ayakların dezenfekte edilmesi ardından bu kez de yumuşaması gerekmektedir. Pedikür çeşidine göre yumuşatma işlemleri değişmektedir. Ancak genellikle ayakların en iyi şekilde yumuşaması adına ılık su kullanılmaktadır. Belirli bir süre boyunca ayakların ılık suda bekletilmesi ardından ayak törpüsü ile ayaklardaki nasırlar giderilmektedir. Özellikle de başparmak kenarı ve topuk gibi bölgelerde meydana gelmiş olan nasırlar ayak törpüsü ile temizlenmektedir. Daha sonrasında ise tırnaklar kesilmekte ve tırnak kenarında meydana gelen etler de kesilmektedir. Son kısımda ise tırnakların şekillendirilmesi için törpü kullanılmaktadır. Tüm bu işlemleri en hijyenik ve güvenilir şekilde yaptırmak isteyen kişiler Estelif Güzellik Merkezi sayesinde işlemlerini en güvenilir biçimde yaptırabilirler. Özellikle de hijyen ve profesyonellik konusunun oldukça önemli olduğu pedikür işlemleri bu güzellik merkezinden en iyi şekilde alınabilir. Böylelikle de ayaklar son derecede bakımlı ve sağlıklı olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir