Bursa Ayak Sağlığı

Protez Tırnak Bursa
14 Eylül 2020
Bursa Manikür Pedikür
27 Ocak 2021

Bursa Ayak Sağlığı

Gerek estetik gerekse de sağlık yönünde ayak bakımı son derecede önemlidir. Ayak sağlığına önem veren kişiler doğru ve güvenilir güzellik merkezlerine giderek ayak bakımlarını en iyi şekilde yaptırabilmektedirler. Bu noktada Estelif Güzellik Merkezi tarafından sunulan ayak bakımı hizmetleri de en güvenilir ve profesyonel biçimde sunulmaktadır. Yılları aşkın tecrübesi ile bu güzellik merkezinde sunulan ayak bakım hizmetleri sayesinde ayaklar hem son derecede bakımlı hem de son derecede sağlıklı bir hale gelebilmektedir. Pedikür ve ayak bakımları ile birlikte isteyen herkes Bursa’da en kaliteli biçimde ayak bakımı hizmetleri alabilmekte böylelikle de kusursuz ayaklara sahip olabilmektedirler.

Estelif güzellik merkezi hijyen bakımından da son derecede titiz olan bir merkezdir. Bu merkezde sunulan hizmetler titizlik ve hijyen kurallarına uyumlu bir şekilde sunulmaktadır. Böylelikle de ayak bakımı gibi hassas bir konuda gelenler asla hiçbir sıkıntı yaşamadan ayak bakım uygulamalarını yaptırabilmektedirler. Nasır tedavisinden mantar tedavisine ve pediküre kadar pek çok işlem ile ayak bakımlarını en kusursuz biçimde yaptırabilmektedirler. Böylelikle de gerek sağlık gerekse de estetik görünüm bakımından ayaklarını oldukça bakımlı bir hale getirebilmektedirler.  Merkez içerisinde medikal ayak bakımından nasır tedavisine batık tırnak tedavisinden mantar tedavisi ve pediküre kadar ayak bakımına dair her türlü işlem yapılmaktadır. Bu işlemler son derecede profesyonel ve hijyenik bir şekilde yapılarak ayak bakımına oldukça önem verilmektedir. Bu sayede merkezde ayak bakımı yaptıran kişiler gerek sağlık gerekse de estetik yönden oldukça bakımlı ayaklara sahip olabilmektedirler.

Pedikür Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ayaklarının estetik açıdan hoş ve bakımlı görünmesini isteyen pek çok hanım ayaklarına pedikür yaptırmaktadır. Pedikür uygulaması yapılırken tırnak kenarlarındaki fazla etler kesilmektedir. Bunun yanı sıra Estelif Güzellik Merkezi içerisinde ayaklar için uygulanan özel bakım kremleri ile ayaklar son derecede yumuşak bir hale getirilmektedir. Pedikür işlemleri yapılırken bu uygulamaların yapılacak olduğu yerlerin son derecede temiz ve hijyenik yerler olması gerekir. Aynı zamanda pedikür malzemelerinin de her işlem ardından dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Bu konuda Estelif gerçek anlamda yılları aşkın tecrübesi olan bir güzellik merkezi olarak pedikür işlemlerini en güvenilir biçimde gerçekleştirmektedir. Her pedikür ardından pedikür malzemeleri özel solüsyonlar ile dezenfekte edilmektedir. Aynı zamanda pedikür için hijyen konusunda sağlanması gereken bütün koşullar da eksiksiz bir şekilde sağlanmaktadır. Böylelikle de pedikür işlemleri en güvenilir biçimde yapılmaktadır.

Pedikür yapılmadan önce ayakların yeteri kadar nemli ve yumuşak olması gerekir. Bunun için de genellikle ayaklar ılık ve içerisinde özel bakım ürünlerinin yer aldığı su içerisinde bekletilir. Estelif Güzellik Merkezi içerisinde de pedikür işlemleri yapılırken ayakların öncelikli en iyi şekilde yumuşaması sağlanır. Daha sonrasında ise ayak tırnaklarının kenarında kalan fazla et kısımları kesilerek temizlenir. Bu işlem son derecede hassas ve özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Yanlış yapılacak olan bir müdahale ayakta tırnak batması, et kopması ve parmaklarda morarma gibi olumsuz sonuçlar meydana getirebilmektedir. Ancak merkez içerisinde yer alan bütün işlemlerde olduğu gibi pedikür uygulamalarında da oldukça hassas davranılır. Etlerin kesilmesi ardından tırnaklar istenilen biçimde kesilir. Daha sonrasında ise törpü kullanılarak eğer ihtiyaç varsa tırnaklar inceltilir ve pürüzsüz bir hale getirilir. İstenilen durumlarda oje sürülerek ayaklar sağlıklı ve oldukça estetik bir görünüme getirilir.

Batık Tırnak Tedavisi

Ayak bakımı konusunda en çok ihtiyaç duyulan tedavilerden bir tanesi batık tırnak tedavisidir. Estelif Güzellik Merkezi içerisinde batık tedavisi en hassas biçimde yapılmaktadır. Tırnaklardaki batıklar genel olarak başparmak yanında meydana gelmektedir. Meydana gelen batıkların ayak parmağına hasa vermeden en hassas biçimde giderilmesi gerekmektedir. Özellikle de yanlış ayakkabı tercihi, ayağın bir yere vurulması, kan dolaşımı ve sinirsel sebeplerden dolayı ayak tırnaklarında batık meydana gelebilmektedir. Sıklıkla insanların başlarına gelen bir durum olan tırnak batmasının hijyenik, güvenilir ve titiz bir şekilde giderilmesi gerekir. Bunun için de kesinlikle iyi bir güzellik merkezine gidilmesi ve ayak bakımının yaptırılması gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda yanlı pedikür yapımı sebebiyle de oluşmaktadır. Bu sebeple pedikür yapılan yerin de oldukça iyi olması gerekir.

Estelif Güzellik Merkezi tarafından yapılan batık tırnak tedavileri kesinlikle hassas bir şekilde yapılmalıdır. Et içerisine batmış olan tırnağın etten en hassas biçimde çıkarılması gerekir. Batık tırnak tedavisinde kullanılan yöntem ise tel yöntemidir. Bu işlem için uygun olan tel kullanılarak ayak tırnağının etten, ete daha fazla zarar vermeyeceği bir şekilde ayrılması gerekmektedir. Bu güzellik merkezinin yılları aşkın tecrübeye sahip olması ve işini titizlikle yapması nedeniyle tırnak batması sorunu yaşayan kişiler Bursa’da gönül rahatlığıyla bu merkeze gelebilmektedirler. Böylelikle de batık tırnak tedavisi olarak tedaviyi oldukları ilk günden gündelik yaşantılarına sıkıntısız bir şekilde dönebilirler.

Mantarlı Ayak Tedavisi

Ayak bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken en hassas noktalardan bir tanesi de mantar oluşumudur. Mantar oluşumu en çok vücudun ayak kısımlarında ortaya çıkan bir durumdur. Genellikle parmak uçları ve en çok da ayak tırnaklarında meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda daha fazla bekletmek mantarın giderek yayılması ve zaman içerisinde ciddi ağrılar oluşturmasına sebep olmaktadır. Bu sorundan kurtulmak adına tedavi olmak isteyen kişiler Bursa’da Estelif Güzellik Merkezi tarafından uygulanan tedavi yöntemi sayesinde kurtulabilirler. Ayak mantarının tedavisini geciktirmeden yapmak isteyen kişiler bu güzellik merkezine gelerek en kısa süre içerisinde ayak mantarı sorunundan kurtulabilmektedirler.

Estelif Güzellik Merkezi içerisinde tırnak mantarı tedavisi yapılırken ilk aşamada ayakların yumuşaması sağlanır. Daha sonrasında ise tırnaklar üzerinde meydana gelmiş olan mantar tabakası özel cihazlar ile temizlenir. Bu sayede de ortaya sağlıklı olarak kalmış tırnak çıkmaktadır. Bu işlemler yapılırken ayaklarda bulunan mantarlı dokuların tamamen temizlenmiş olması gerekmektedir. Mantarı dokunun ayaklardan uzaklaştırılması ardından ayaklar bir güzel temizlenir. Daha sonrasında ise ayaklara özel jel ve mantar kremleri uygulanır. Bu uygulamaların mantarın tamamen kaybolana kadar belirli aralıklar ile düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu noktada Estelif Güzellik Merkezi tarafından sunulan bu tedaviye düzenli bir şekilde gelen kişiler en kolay biçimde ayak mantarı sorunundan kurtulabilmektedirler.

Nasır Tedavisi

Sağlık ve estetik yönünden ayaklarda en çok şikayetçi olunan konulardan bir tanesi de nasır sorunu olmaktadır. Belirli bir yaştan sonra hızlı bir şekilde ayaklarda nasırlar meydana gelmektedir. Ancak ayak bakımının doğru ve düzgün bir biçimde yapılması nasır oluşumuna engel olmaktadır. Ancak ayaklarında nasır olan kişiler de bunun için tedavi olarak pürüzsüz olan ayaklara sahip olabilmektedirler. Bu konuda Estelif Güzellik Merkezi olarak nasır tedavileri en titiz biçimde uygulanmaktadır. Ayaklar gibi hassas olan bölgeler için uygulanan bu işlemler kesinlikle son derecede titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayakların öncelikli olarak nemlenmesi ve nasırların yumuşaması sağlanır. Bunun için de ayaklar özel losyonların bulunduğu ılık suda bekletilir. Ardından nasırlar törpü yardımıyla tamamen temizlenir. Yeniden oluşmalarını önlemek ya da geciktirmek adına da özel ayak bakım maskeleri uygulanarak ayak bakımları gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir