Bursa Akrilik Tırnak

Akrilik Tırnak Bursa
11 Nisan 2020
Bursa Jel Tırnak
11 Nisan 2020

Bursa Akrilik Tırnak

Protez Tırnak Nedir ve Neden Kullanılır?

Protez tırnak farklı farklı yöntemler ile tırnakların daha sağlıklı, güzel gözükmesi için uygulanılan bir yöntemdir. Protez tırnak uygulanan tırnaklar daha sağlıklı ve daha uzun görüneceği için tırnağını uzatamayan veya şeklini beğenmeyen kişiler için son derece uygundur. Protez tırnak kullanan kişiler daha çok tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler, tırnağı hemen kırılan kişiler ve iş yoğunluğu olup günlük oje, tırnak bakımı ile uğraşmak istemeyen kişilerdir. Estelif Güzellik Merkezi sizleri istediğin tırnakları ulaşmanız için en iyi ekibi ile sizleri bekliyor. Protez tırnak kullanarak bu sorunların hepsine çözüm bulunmakla kalmayıp aynı zamanda protez tırnağın altında kalan kendi tırnağımızda sağlıklı bir biçimde uzayacaktır. Bu yöntemler takma tırnak gibi değildir. Takma tırnağın süresi kısayken protez tırnak daha uzun süre kullanılabilir hatta devamlı bakım yaptırıldığı sürece siz isteyene kadar kalacaktır.

Protez Tırnak Uygulamasının Kaç Tane Yöntemi Vardır?

  Protez tırnak uygulamasının birçok yöntemi mevcuttur bunlardan en çok yaygın olarak kullanılanları; Akrilik protez tırnak, dipping protez tırnak, polygel protez tırnak, jel protez tırnak olarak şu an da 4 tanedir. Bunlardan En sık kullanılanı gibi bir ayrım yapmak çok zordur hepsinin farklı artıları, uygulanılan kişiye göre faydaları vardır.

Akrilik Protez Tırnak Nedir ve Nasıl Uygulanır?

 Akrilik protez tırnak, protez tırnak çeşitlerinden en yaygın olarak kullanılan işlemlerden birisidir. Akrilik protez tırnak yapılmadan önce ilk başta tırnak çevresindeki deri yumuşatılması için ılık suyun içine konulur. Ilık suyun içinde bekleyen parmaklar yeteri kadar yumuşadığında kenarlardaki ölü deri kesilir. Bu işlemin ardından tüm tırnak törpü yardımıyla törpülenir ve eti itmek için itici kullanılır. Bu işlemler yapıldıktan sonra tırnağa şablonu koyarak asıl işleme geçilir. Asıl yapacağımız işlem burada başlar protez tırnağın tırnağa iyice tutunması için primer sürülür. Primer sürüldükten sonra fırçamız likit sıvı ile ıslatılıp akrilik pudraya batırılıp bir damlacık alınır ve tırnağa üstüne yerleştirilip şekil verilir. Bu işlemler bittikten sonra tekrar tırnak güzel bir şekilde törpülenmeye başlar ve istenilen şekil verilir. En son artık oje kısmına geçilir. Oje sürülmeden önce zemin için baz sürülerek kurumasından sonra seçilen renkte kalıcı oje sürülür.

Akrilik Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kalıcı Olur?

 Akrilik protez tırnağın kullanımına bağlı olarak değişen bir durumdur. Eğer bakımları düzenli ve sürekli yapılırsa çıkartılması istenilene kadar kalıcı olabilir. Fakat daha iyi olması ve aksi durumların yaşanmaması için bu işin en iyisinin yapılması gerekir. Estelif Güzellik Merkezi sizlere Bursa ‘da en iyi sonuçları verir. Akrilik tırnağın kalıcı olması için önemli olan bir diğer husus ise ojelerin asetonsuz oje çıkarıcı ile çıkarılması gerekmesidir. Eğer ojeleriniz asetonsuz oje çıkarıcılar ile temizlenmezse yüzeyi parlaklığını kayıp edecektir ve sonradan sürdüğün ojeler istediğiniz kadar kusursuz olmaz.

Akrilik Tırnak Kendi Tırnağımıza Hasar Verebilir mi?

 Akrilik tırnak kendi tırnağınıza zarar verecek bir uygulama değildir. Tırnakların ince olmasından, tırnak yeme sorununa kadar olan birçok sıkıntı için olumlu sonuçlar veren bir uygulamadır. Kendi tırnağımız protez tırnağın altında kalacağı için herhangi bir hasara uğramaz.

Akrilik Tırnak Uygulaması Ne kadar Sürede Uygulanır?

Akrilik tırnak uygulaması ilk kez yaptıran bir kişi için yaklaşık olarak bir buçuk ya da iki saat arasında yapılır. İncelikler isteyen bu uygulama özenle yapılmalıdır.  Estelif Güzellik Merkezi ve Uzman personellerine gözünüz kapalı güvenerek işlemleri yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir