Akrilik Tırnak Bursa

Bursa’da En İyi Cilt Bakımı Yapan Yerler
6 Nisan 2020
Bursa Akrilik Tırnak
11 Nisan 2020

Akrilik Tırnak Bursa

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak çeşitli yöntemler ile tırnak üstüne uygulanarak tırnağın kalınlaşmasını, canlanmasını ve bakımlı gözükmesini sağlayan uygulamadır. Takma tırnak gibi yapay gözükmez ve kısa ömürlü değildir. Protez tırnağın birçok çeşidi bulunur. Bu çeşitlerin tırnak yapısına göre tercih edilme nedenleri vardır. Protez tırnak en çok; kırılıp uzamayan tırnaklar, tırnak yeme sorunu olanlar, yoğun iş temposuna sahip olan insanlar, isteğe bağlı olarak tırnaklarının daha bakımlı görünmesini isteyenlere hitap eder. Bu tabi saymakla sınırlanacak bir şey değildir. Siz de kendi sorununuza özel bir çözüm arıyorsanız Estelif Güzellik Merkezine gelerek bilgi alabilir ve istediğiniz tırnaklara ulaşabilirsiniz.

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Protez tırnak çeşidi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Estelif Güzellik Merkezine gelebilirsiniz ve uzman personellerimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Protez tırnak çeşitleri içinde en çok tercih edilen ve kullanılanlar; akrilik protez tırnak, jel protez tırnak ve dipping protez tırnaktır. Her bir işlemin kendine özel tekniği bulunur. Akrilik protez tırnak hazır şablon üstüne akrilik pudra ile jel karışımı sürülerek yapılırken, jel protez tırnak için ise takılan hazır şablonun üstüne direkt bulunan jel sürülür. Dipping protez tırnak uygulamasında ise hazır belli tırnak formları vardır ve bu formlar tırnak üstüne yapıştırılır. Ardından tırnak formlarının üstüne önce akrilik pudra sonra tırnak yapıştırıcı sürülerek uygulanmaktadır. Bunların arasında en sağlam ve en dayanıklı olanı akrilik protez tırnak diyebiliriz.

Akrilik Protez Tırnak Nedir?

Akrilik Protez tırnak yaptırmak isteyen herkesi işinin en iyilerinin bulunduğu Estelif Güzellik Merkezine bekleriz. Akrilik protez tırnak en kalıcı protez tırnak yöntemlerinden birisidir. Bu yöntemde tırnak oldukça kalın olacağı için kırılma ihtimali yoktur. Bu yöntemde şablon, akrilik pudra ve likit sıvı kullanılarak fırça yardımı ile yapılır. Tırnak yiyen kişiler için iyi bir uygulama yöntemidir ve önerilir. Akrilik protez tırnakların sonucunda uzun süre daha bakımlı görünen eller ve istediğimiz uzun tırnakları elde etmiş oluruz.

Akrilik Protez Tırnak Uygulanışı

Akrilik protez tırnak uygulaması yaklaşık olarak bir ya da bir buçuk saat sürer. İlk adım temizlemedir. Tırnak çevresindeki et nemlendirilerek yumuşatılır ve kesmek için özel aletler yardımı ile tırnak dibine itilir. Kesilmek için hazır hale gelen tırnak eti makas yardımı ile kesilir. Ardından istenilen şablonlar tırnağa takılır ve tırnağa primer sürülerek zemin hazırlanır. Burada asıl kullanılan ürünler akrilik pudra ve likit sıvıdır. Fırça yardımı ile ilk olarak fırçamızı likit sıvıya batırıp ardından akrilik pudraya batırılır. Bu sırada fırçaya yapışan akrilik boya çözünerek istenilen kıvama gelir ve tırnağa sürülmeye başlanır. Bu işlem birkaç kez tekrar edilir ve kurtulur. Ardından şekil vermek ve düzeltmek için törpü işlemi yapılıp baz sürülerek kalcı oje sürülür.

Akrilik Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Protez tırnak denilince en önemli konulardan bir tanesi ne kadar süre dayanabildiği ne kadar kalıcı olduğudur. Bakımı yaptırılıp yenilendiği sürece 1 yıla kadar kullanılabilir. Ama isteğe göre istenildiği zaman çıkartıla da bilir. Bu aslında tamamen kişiye kalmış bir durumdur. Son derece dayanıklı olan akrilik protez tırnak uzun süre dayanabilir. Tırnağın uzama süresi bünyeden bünyeye değişecek bir durumdur kimisinde bu süre 1 hafta olabilecekken kimisinde daha uzun sürebilir. Bu kişinin tercihine bağlı olarak istediği zaman çıkarttırma veya istediği zaman bakım yaptırma özgürlüğüne sahiptir. Estelif Güzellik Merkezine gelerek istediğiniz uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir