İğneli Epilasyon

Kıl yok etme teknikleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen yöntemlerden biri iğneli epilasyondur. Bu epilasyon türü çok uzun yıllardır uygulanmakta olan bir tekniktir. İğneli epilasyon her tür kılın ortadan kaldırılmasında kullanılmakla birlikte son zamanlarda lazer epilasyonun daha fazla tercih edilmesi sebebiyle lazer epilasyona yanıt vermeyen açık renkli ve ince kılların yok edilmesi amacıyla uygulanmaktadır. İğneli epilasyon kıl köküne ve deri kök hücrelerine olan yakıcı etkisi sayesinde kalıcı sonuçlar vermektedir. Bursa iğneli epilasyon konusunda uzman olan estetik ve güzellik merkezimiz bu konuda size ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunacaktır.

İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyonun etkili olabilmesi için nasıl uygulandığı büyük önem taşımaktadır. Sterilize edilmiş ince bir iğne yardımıyla kıl köküne girilerek oldukça düşük akımlı elektrikle uyarı yapılması sağlanır. Eğer uygulama başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişse kıl çok kolay bir şekilde yerinden çıkartılmaktadır. Epilasyon için kullanılan iğnenin kıl folikülüne paralel olarak sokulması ve akım verilmesiyle uygulama yapılmaktadır. Elektrik akımı iğne çıkartılmadan önce kesilmektedir. Kıl folikülü yeterince tahrip edilmişse kıl kolaylıkla yerinden çıkarılarak ortadan kaldırılmaktadır.

İğneli Epilasyon Ciltte Kızarıklık Yapar Mı?

İğneli epilasyon uygulamasından sonra uygulama yapılan alanda kızarıklık ve kabartı oluşabilir. Zaman zaman birkaç gün süren küçük kabuklanmalar da meydana gelebilir. Bu epilasyonun işinin ehli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Ne kadar özen gösterilirse gösterilsin hafif kızarıklıklar oluşması doğaldır.

Kimlere İğneli Epilasyon Uygulaması Yapılmaz?

Hamile kadınlara, kanser hastalarına, şeker hastalığı olanlara, yaygın bir şekilde varisi bulunanlara, AIDS gibi bulaşıcı hastalıkları taşıyan kişilere, kalp pili kullananlara, sedef hastalığı gibi deri hastalığı bulunanlara ve aktif bir şekilde enfeksiyon taşıyanlara iğneli epilasyon uygulaması yapılmamaktadır.

Uygulama Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

İğneli epilasyon uygulamasının üzerinden 24 saat geçmeden önce deodorant ve parfüm gibi cildi tahriş edebilecek ürünlerin sürülmemesi, sıcak su ve kese kullanarak uygulama yapılan bölgenin yıkanmaması ve antibiyotik içeren kremlerin sürülmesi önerilmektedir. Bursa iğneli epilasyon konusunda büyük başarı kazanan güzellik merkezimizde bu uygulamayı yaptırtarak istenmeyen tüylerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Kişinin tüylerinin rengi, yoğunluğu, yapısı ve tüylerinin çıkış süresi iğneli epilasyonun kaç seans uygulanacağı konusunda belirleyici olmaktadır.