Meyve Enzimleri

Enzim peeling ürünleri genellikle cildi besleyen ve ölü hücreleri temizleme özelliği bulunan meyve özlerinden üretilmektedir. Yeşil elma ve papaya, bu meyve özleri arasından en sık kullanılanlarıdır. Diğerleri arasında ananas, kabak, nar, yaban mersini ve aloe vera bitkisini sayabiliriz.
Bazı güzellik merkezleri bu uygulamaya “onarıcı enzim peeling” adını veriyor. Bunun esas nedeni cilt lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak cildin daha sağlıklı görünmesini sağlaması. Uygulama sonra cilt gözenekleri yağdan, kirden ve ölü hücrelerden temizlendiği için akne, siyah nokta oluşumunda belirgin bir azalma görülür.
Enzim peeling’in kimyasal peeling’den farkı ise doğal ürünlerle üretildiği için evde uygulanabilmesi ve olası yan etkilerinin daha az olması. Ayrıca kimyasal peeling’de cildin tam olarak iyileşmesi için gereken süre daha uzun.
Kimyasal peeling uygulamaları arasında süre bırakılması gerekirken, enzim peeling ölü cilt hücrelerinin haftalık, düzenli olarak temizlenmesi için kullanılabiliyor.

bursada meyve enzimi bakımı bursa