Leke Bakımı

Lazerle leke tedavisi hangi lekelerde kullanılır?

Lazerle leke tedavisi güneş lekesi, çiller, yaşlılık lekeleri, et benleri ve doğum lekelerinde tek başına veya diğer yöntemlerle beraber kullanılabilir.

leke tedavisi bursa

Lazerle leke bakımından ne beklemeliyim?

Lazerle leke tedavisinin etkinliği lekenin tipi, derinliği, cildin yapısı ve seçilen lazerin cinsi ile alakalıdır. Bu yüzden tedavi sonuçları kişinin sahip oluğu lekenin ne olduğuna ve doktorunuzun sizi doğru şekilde tedavi edip etmediğiyle ilgilidir. Bu yüzden bu konuda uzman bir doktor ile tedavi edilmek ve doğru bilgilendirilmek önemlidir.

Lazerle leke bakımı kaç seans sürer?

Lazerle leke tedavisinde seans sayısı lekenin cinsi, derinliği ve kişinin cilt yapısı ile alakalıdır. Yüzeysel bir çil tek seansta gerilerken derin bir çil 4-5 seans gerektirebilir. Doğum lekeleri 10-15 seans sürebilir. Melazma tarzındaki güneş lekeleri 8-10 uygulama gerektirebilir. Leke tedavilerinde seans aralıkları ortalama 3-8 hafta olabilir.

bursa leke tedavisi

Lazerle leke bakımında nelere dikkat etmeliyim?

Lazerle leke tedavileri uzun süren ve uzmanlık gerektiren tedavilerdir. Koyu tenli kişilerde leke tedavilerinde çok dikkatli olunmalıdır. .Koyu tenlilerde reaksiyonel lekelenme olasılığı yüksektir. Lazer seçimi doğru olmalı ve cildi çok tahriş etmekten kaçınılmalıdır. Kılcal damarları olan kızarık ve hassas ciltli kişilerde dikkatli ve tecrübeli ellerce tedavi yapılmalıdır. Çünkü bu ciltlerde açık tenli olsalar da reaksiyonel lekelenme olabilir.