Enzim Bakımı

Ananas-papaya ve turunçgil ekstrelerinin bir araya gelmesiyle oluşan enzim peeling ; cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin arınmasını, cildin canlanmasını ve fresh bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Yaz kış yapılabilen bu bakım cilt yüzeyindeki renk eşitsizliğine de iyi gelir.

Enzim Bakımı Nedir?

Enzim bakımı yukarıda da bahsettiğimiz gibi cildin üst tabakasının soyularak yenilenmesi işlemidir. Bu bakım sayesinde cilt derinlemesine temizlenmekte ve ölü cilt hücreleri dışarı atılmaktadır. Enzim bakımı (Nimue ürünleri ile) uygulandıktan sonra ciltte gözle görülür derecede iyileşme meydana gelmekte, kırışıklıklar ve yaşlılıktan kaynaklan lekeler ile güneş lekeleri ortadan kaybolmakta ya da görünümleri azalmaktadır. Enzim bakımında kullanılan ürünlerin içeriğinde genellikle cilt besleyici ve ölü hücreleri temizleyici özelliğe sahip meyve özleri kullanılmaktadır. Bu bakım her tür cilt tipine uygulanabilen bir özelliğe sahiptir. Bakım sonrası ciltte herhangi bir problem oluşmamaktadır. Enzim bakımının fayda sağlayabilmesi için kullanılan ürünlerin son derece kaliteli olması gerekmektedir. Bursa enzim bakımı (Nimue ürünleri ile) denildiğinde akla ilk gelen güzellik merkezlerinden olan merkezimiz en kaliteli enzim bakımı ürünlerinden olan Nimue ürünlerini kullanmaktadır.

enzim bakımı bursa

Enzim Bakımının Faydaları Nelerdir?

Enzimler vücutta gerçekleşen kimyasal reaksiyonlar için katalizör görevi gören organik maddelerdir. Enzim bakımının cilt açısından yararları olarak cildi beslemelerini ve cildin üst katmanında biriken ölü hücre tabakalarını yok etmelerini sayabiliriz. Yetişkin bir insanda yaklaşık 19 milyon adet cilt hücresi bulunduğu öz önüne alındığında enzimlerin üstlendiği rolün önemi daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Enzim bakımı (Nimue ürünleri ile) sayesinde cilde canlılık ve tazelik gelmekte ve cilt pürüzsüzleşmektedir. Enzim bakımı ile yüzdeki aşırı pigmentasyondan kaynaklanan lekeler giderilebilmekte, akne izleri ortadan kaldırılabilmektedir. Enzim bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız Bursa enzim bakımı (Nimue ürünleri ile) denildiğinde adını altın harflerle yazdırmayı başaran güzellik merkezimizden bilgi alabilir, cildindeki sorunlardan hızlı ve güvenilir bir şekilde kurtulmanın tadını çıkaran insanlar arasındaki yerinizi alabilirsiniz.