Dermaterapi

Dermaterapi Kullanım Alanları

Cilt problemlerini ortadan kaldırabilmek adına kullanım sağlayan bu mükemmel ve son teknoloji tedavi yöntemi, cildinizde ki hemen hemen tüm noktalara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalarda söz konusudur. Kullanım alanlarını daha detaylı incelemek istiyoruz…

  • Cildin kuru, sarkmış, çizgiler oluşmuş ya da lekelenmiş noktalarına rahatlıkla uygulanabilir.
  • Cilt altına doğrudan nüfuz eden özelliği sayesinde cilt altında ve deride rahatlama sağlar.
  • Topikal formüllerin cilt üzerindeki geçişini 200 kata kadar hızlandırır ve cildi canlandırır.
  • Cilt üzerinde değişik semptomlar yaratarak Anti-Aging etkisi sağlama özelliği mevcuttur.
  • Genişlemiş ciltlerin tam anlamı ile sıkılaşmasına ve diri bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
  • Cilt çatlaklarının olduğu cilt bölgelerinde daha diri bir görünüm sağladığı gibi çatlakların görünümünü azaltır.
  • Cilt üzerinde güneşe karşı belirgin bir hassasiyet yaratmaz.
  • Tedavi sonrasında herhangi bir ek uygulama ya da seans gerektirmez.
  • Yaz aylarında dahi kullanımınızda herhangi bir sakınca durumu söz konusu değildir.
  • Uygulamanın ardından iyileşme süreci olmaksızın günlük yaşantınıza devam edebiliyorsunuz.

Dermaroller Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bu cihaz, bakıldığında bir masaj aleti olarak yorumlanabilir. Ancak cihazın döner başlıklı yapısında yer alan micro iğneler, en büyük faydayı sağlayan bileşenlerdir. Silindir şeklinde geliştirilen ve bir tanbur üzerine oturtulan bu cihazın üzerinde son teknoloji ile oluşturulmuş 192 adet micro iğne yer alır. Tedavi yöntemine göre iğnelerin vücudun hangi noktasına ne kadar girerek tedavinin gerçekleşeceğini hesaplamak son derece önemlidir.
Micro iğneler, içerisinde cildin hangi bölümüne tedavi uygulanacaksa o tedaviye dair kimyasal ilaçlar barındırır. Adeta bir masaj tarzında uygulunan dermaroller, tedavi uygulanan bölgenin deri altına gerekli sıvıyı bırakmak ve rahatlama sağlayabilmek için önemli bir cihazdır.

dermaterapi bakımı bursa

Dermaterapi Cilt Yenileme Uygulamaları

Cilt bakımı, hanımlar için önemli bir husus. Dış görünüm açısından cildin sorunsuz olması, hanımların en çok önem verdiği noktalardan birisi. Cildin zaman içerisinde yaşayabileceği sıkıntılar baz alındığında tedavi yöntemlerinin çeşitliliği, nasıl bir seçim yapılması yönünde soru işaretleri yaratmaya devam ediyor.
Kısa vadede cilt yenileme anlamında en verimli sonuçları veren dermaterapi yöntemi, son teknoloji kullanılarak gerçekleştiriliyor. Kök hücre ekstresi üzerinde yoğunlaşan bu yöntem ile dolaylı olarak Dermaroller isminde özel bir masaj aleti eşliğinde uygulanır.

bursa dermaterapi bakımı

Dermaterapi Uygulama Aşamaları

Dermaterapi cilt yenileme, günümüz tedavi yöntemlerinin en teknolojik ve en popüler yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Yeni hücre oluşumunu destekleyen bu tedavi yöntemi, cilt altında bulunan bazı bileşenlerin üretimini belirgin şekilde arttırıyor. Tedavinin ardından cildin elastik yapısını geliştirmeye yönelik uygulamalar da gerçekleştirilir. Kırışık ve çizgilerin ortadan kalkmasını belirgin şekilde sağlayan dermaterapi tedavisi, gerginlik sağlar ve ciltteki tüm gözeneklerin açılmasına neden olur. Böylelikle belirgin bir rahatlık sağlanır. Cilt üzerindeki büyüme faktörlerinin desteklenmesi, ter yolu ile olumsuz bileşenlerin atılmasını sağlıyor.

Dermaterapi Cilt Yenilenmesi Sonuçları

Bu tedavi yöntemini cildinizin hangi noktasına uygulatmış olursanız olun, ek tedavi ya da iyileşme süreci diye Bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından günlük yaşantınıza olağan şekilde devam edebiliyorsunuz. Cildinizin mevcut durumuna göre belli seans uygulamalarının ardından cildiniz yenilenmiş ve daha diri bir görünüme sahip olmuş oluyor.

Büyüme Faktörü Ne Demektir? (Growth Factor)

Genel olarak kısa ve öz bir açıklamna yapılması gerekirse büyüme faktörü, deri altında yer alan hücre çeperi ile alakalı reseptöre bağlanarak cilt hücrelerinin çoğalmasını ve farklı bir yapıya bürünmesini sağlayan protein yapıları olarak tanımlanabilir. Özellikle bu tabir, vücudun elastin ihtiyacına ihtiyaç duyduğunda ya da saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı bölgelere baskı yaparak saçların döklümesini ortadan kaldırmak için kullanılan bir tabirdir. Doğrudan deri altı ile alakalı bir terimdir. Bu yöntemin en büyük faydası ise vücudun kendi eksiklerini bularak kendisinin tamamlasını sağlayan bir yöntemdir.