Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe, özellikle son yıllarda popülerliğini her geçen gün arttıran ve adından söz ettiren cerrahi yüz germe işlemlerine alternatif ameliyatsız yüz estetiği yöntemlerine denir. Bu ameliyatsız yüz germe uygulamalarına örnek vermek gerekirse yüz germe için özel olarak geliştirilmiş özel PDO ipleri kullanılarak uygulanan Ultra Matrix Tekniği, Örümcek Ağı tekniği, Altın Üçgen, Ulthera, Scarlet, U-Therapy vb. gibi teknikler ve uygulamalar verilebilir.

ameliyatsız yüz germe bursa

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamasının Zararı veya Yan Etkisi Var mıdır?

Lokal anestezi altında ve ortalama yarım saat süren ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları, işinin ehli bir doktor tarafından yapılır ve herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. hasta cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, bilinci açık ve sadece lokal anestezi altında işleme alındığı için ameliyatlı tekniklerin hepsinde olan enfeksiyon, kesi, narkoz komplikasyonları gibi sorunlarla karşılaşılmaz. İşlemden sonra aynı gün taburcu edilir ve sosyal hayat kesintiye uğramaz. Uygulama sonrasında oluşabilecek hafif ağrı durumları da basit bir ağrı kesici ile kolaylıkla engellenebilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Görüldüğü gibi birbirinden tamamen farklı ve gerektiğinde ağır sarkma veya kırışıklıklarda kombine de edilebilen birçok ameliyatsız yüz germe tekniği ve yöntemi bulunmaktadır. Bunun dışında hastanın hangi yüz germe uygulamalarına, kullanılması gereken ürün veya seans sayısına ihtiyaç duyduğu tamamen kişinin yaşına, genel sağlığına, cilt yapısına, hangi yüz bölgelerini kapsadığına, hedeflenen sonuca, yüzündeki sarkma ve kırışıklık derecesine bağlıdır. Tüm bu etmenler çizilecek tedavi yolunun her hastaya özgü olmasına ve çok geniş bir skalada çeşitlilik göstermesine neden olur. Dolayısıyla, ameliyatsız yüz germe uygulaması bir adet yöntemden oluşmadığı, tamamen kullanılacak uygulamalara ve bu uygulamaların ürün veya seans miktarına göre değişebileceği için detaylı cilt analizi yapılmadan herhangi bir fiyat söylemek mümkün değildir. Bu nedenle fiziki hasta muayenesi hem gidilecek yolun hem de bu paketin maliyetini belirlemede şarttır.

Popüler Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları Nelerdir ve Nasıl Etki Ederler?

Ultra Matrix ile Ameliyatsız Yüz Germe ve Gıdı Germe İşlemi:
Ultra Matrix ile ameliyatsız yüz germe işlemi, PDO yüz estetiği iplerinin sarkmış derinin altına adeta bir matrix ağı oluşturacak şekilde doktor tarafından ince ince işlenerek yerleştirilmesi ve bunun sonucunda sarkmış cildin alt ve orta katmanlarında kolajen üretimini uyandırarak toparlanması ve tekrar eski esnekliğini ve diriliğini kazandırılması işlemidir. Ortalama 30 dakika süren bu yüz estetiği uygulaması tamamen lokal anestezi altında ve hastanın bilinci açık bir şekilde doktor tarafından yapılmaktadır ve ağrı ve acı çok düşük seviyede olmaktadır. Hasta işlemden sonra hemen taburcu edilir ve herhangi bir şekilde yatış yapması gerekmez. Dahası, Ultra Matrix yüzdeki sarkmaları ve kırışıklıkları tedavi etmede kullanıldığı gibi gene toplumun çoğunluğunu rahatsız eden diğer sorunlar olan gıdıdaki sarkmaları toparlamada ve boyundaki kırışıklıkları, sarkmaları tedavi etmede de etkili bir uygulamadır. Yüz bölgesinde olduğu gibi aynı şekilde gıdı ve boyun bölgesinde de kolajen üretimini arttırarak sarkmaların geri çekilmesine ve kırışıklıkların kaybolmasına yardımcı olur ve bu sayede cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ameliyatsız yüz ve boyun germe çözümü sunmuş olur.

Altın Üçgen Tekniği:
Altın üçgen ile yüz germe uygulaması aslında bir ameliyatsız yüz germe uygulamaları kombinasyonudur ve 3 güçlü yüz gençleştirme yönteminin tamamlayıcı uyumundan meydana gelmektedir. Bu 3 ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları Ultra Matrix, Scarlet ve U-Therapy dir. Ultra Matrix yöntemi cildin alt ve orta katmanlarında kolajen üretimini uyandırarak gençleşme ve gerilmeyi sağlarken, scarlet cihazı ise özel altın uçlu iğne başlığının cilt derisinin üst katmanına güçlü radyofrekans dalgaları göndererek bu bölgede kolajen üretimini arttırması sayesinde cildin tüm katmanlarında kolajen üretimine neden olur. U-Therapy yüz germe cihazı ise termal ısı başlığı sayesinde tüm katmanlarda üretilen kolajen miktarını hem daha da arttırır hem de kolajen fiberlerinin daha sıkı bir şekilde birbirlerine tutunmalarını sağlar ve ameliyatsız yüz germe girişiminin başarısını daha da arttırır. Ayrıca termal ısının ciltteki iyileşme sürecini de hızlandırıcı etkisi sayesinde uygulama sonrası toparlanma sürecini de hızlandırarak sosyal hayata dönüşü hızlandırır ve hasta konforunun artmasını destekler. Altın üçgen ismi de bu 3 farklı ameliyatsız yüz germe işleminin birbirlerini destekleyici ve tamamlayıcı uyumundan gelmektedir. Aynı şekilde, Altın üçgen tekniği yüzde olduğu gibi gıdıdaki sarkmaları, boyundaki kırışıklıkları ve sarkmaları da tedavi etmede kullanılan güçlü bir kombinasyondur.