Akne ve Sivilce Tedavisi

Sivilce (Akne) nedir?

Akne (sivilce); yüz, boyun, göğüs, sırt, omuz ve üst kollarda görülen, yağ kanallarını tutan bir hastalıktır. En sık ergenlik çağında görülmekle birlikte her yaşta kişide akne problemi görülebilir. Her zaman olmasa da Akneli kişiler genellikle yağlı bir deriye sahiptir. Akne zamanla, ilerleyen yaşlarda iyileşebilir veya Akneli dönem uzun sürebilir. Tedavi edilmeyen akneler skar denilen kalıcı, ciddi izler bırakabilir. Bu dönem içinde kişiye görüntü bozukluğu yaratarak can sıkar ve psikolojik olarak rahatsızlık verebilir.

akne izleri tedavisi bursa

Sivilce (Akne) İzleri tedavisi Ne Zaman yapılmalıdır?

Yapılan araştırmalarda Sivilce (Akne) ve izleri kişileri psikolojik olarak önemli derecede etkiler. Bu yüzden Akne ve İzlerinin tedavisi kişinin kendini iyi hissetmesi için şarttır. Akne ve izleri her yaşta ve mevsimde tedavi edilebilir.

Akne İzi ve tedavisi

Akne izleri, aknelerin ardından ortaya çıkan yüzde estetik anlamda hoş gözükmeyen lekelerdir. Aknenin tipine göre tedavi yöntemleri de değişmektedir. Bu izlerin oluşmasındaki en büyük sorunlardan biri kişinin uzman yardımı almadan Aknelerinden kurtulmaya çaba gösterip, onları sıkmaya çalışmasıdır.
Akne izleri makyaj ürünleriyle de gizlenemez. Aksine cilde sürülen kapatıcı, fondöten vb. makyaj ürünleri akne izlerininin olduğu çukur bölgelerin içine dolar ve kötü bir görünüme yol açar.
Akne İzleri tedavisi için birçok seçenek mevcut. Bunun nedeni ise Akne izlerinin de birbirinden farklı şekilde olmasıdır.
Akne İzi olan kalın derili kişilerde Kimyasal Peeling ile soyma işlemi yapılır. Kalın derili kişilerde bu yöntem oldukça işe yaramaktadır.

bursa akne izleri tedavisi