Bursa Batık Tırnak Tedavisi

Bursa’da Leke Tedavisi Yapan Yerler
19 Kasım 2018
Bursa Kalıcı Makyaj
24 Nisan 2019

Bursa Batık Tırnak Tedavisi

Tırnak Batması / Batık Tırnak Nedir?

Sıklıkla ayak baş parmağında seyreden tırnak batması problemi, yapısal bozukluğun yanı sıra tırnağın yatak üzerine gömülmesi ve enfeksiyon sorunlarına bağlı olarak şekil değiştirmesi durumudur. Bu sorunun tedavisinde enfeksiyon derecesine bağlı olarak bir tedavi yöntemi belirleniyor ve klinik ortamların yanı sıra çok sayıda güzellik merkezi de bu sorunun tedavisi için hizmet veriyor. Bursa’da batık tırnak tedavisi hizmeti veren güzellik merkezleri başlığı altında tavsiyelerde bulunacağız ancak dilerseniz öncelikli olarak bu sorun ile ilgili merak edilen soru işaretlerini gidermeye çalışalım.

Tırnak Batmasının Nedenleri Nelerdir?

Batık tırnak sorunun en önemli nedenlerinden bir tanesi genetik faktörlerdir. Ailenizde bu sorunu yaşayan birileri varsa eğer temkinli olmanızı tavsiye ediyoruz. Diğer nedenler ise aşağıdaki gibidir:

 • Hatalı ayakkabı tercihi ve yine ilgili ayakkabının ayakları çok fazla sıkması da batık tırnak problemine neden olabiliyor. Aynı durum sıkı çoraplar için de geçerlidir ve ayağa yapılan herhangi bir baskı durumunda bu sorun ile karşı karşıya gelmeniz mümkündür.
 • Bu sorun aşırı kilolu kişilerde daha sık gözlemleniyor ve tırnağın yatağa gömülmesi daha kolay olacaktır.
 • Enfeksiyona bağlı sorunlar da yine tırnak batmasını beraberinde getiren en önemli nedenlerden bir tanesidir.

Tırnak batması Bursa şeklinde aramalar yaptığınız takdirde karşınıza çok sayıda güzellik merkezi çıkacak ve bu sorunun tedavisinde sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaklardır.

3TO Tel Sistemi Nedir?

Bursa tırnak batması aramalarına karşılık gelen güzellik merkezlerinin en çok uyguladığı yöntemlerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Diş teline benzer bir yapıya sahip olan titanyum tellerin, tırnağın yan tarafına uygun bir şekilde yerleştirilmesi ve ara tel desteği alınarak sıkıştırılması işlemine verilen addır. Son dönemde en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor ve başarı oranı da bir hayli yüksek. Yatağa yapılacak olan baskı, ortadan kıvırma baskısı ile birlikte son buluyor ve süreç tamamlanıyor.

Cerrahi işleme herhangi bir şekilde gerek yoktur ve bu uygulamanın hem ağrısız hem de acısız olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Tırnak batması Bursa güzellik merkezi araması sonucu karşı karşıya geleceğiniz birçok güzellik merkezi de yine bu yöntemi tercih ediyor ve sonuçların olumlu olduğunu görebiliyoruz.

batık tırnak Bursa

B/S Bant Uygulaması Hakkında

Bursa batık tırnak tedavisi için uygulanacak bir diğer başarılı yöntem ise bant uygulamasıdır. Bu bantların sıradan bir yapıya sahip olmadıklarını belirtmek gerekiyor ve cam elyaftan yapılmış olduklarını da görebiliyoruz. Ölçüler profesyonel bir şekilde alındıktan sonra tırnak kısmına entegre ediliyor ve yapıştırıcı bant desteği ile birlikte gömülü tırnağın açılması sağlanıyor. Bant uygulamasının belli aralıklarla uygulanması şarttır ve tekrar edilecek tedavi sayesinde tırnağın doğal uzama seyri de normale döndürülüyor. Batık tırnak Bursa aramalarınızda bu tedavi yöntemi ile de sık sık karşılaşacaksınız.

Tırnak Batması Tekrar Eder mi?

Bursa batık tırnak tedavisi sonrası tekrar etme riski ne yazık ki mevcut. Ayak bakımınızı düzenli ve doğru bir şekilde yapmadığınızda, ayakkabı seçimlerinde hata yaptığınızda ve aşırı kilolar ile karşı karşıya geldiğiniz takdirde riski de arttırmış olacaksınız. Genel sağlık durumunuza özen gösterdiğiniz takdirde ise bu risk en aza indirgenecek ve hastalık bir kez daha karşınıza çıkmayacaktır.

Batık tırnak Bursa aramalarının popüler isimlerinden bir tanesi olan Estelif güzellik merkezi, bu konuda yardım alabileceğiniz bir firma olarak karşınıza çıkıyor. https://www.estelifguzellik.com/ adresini ziyaret ederek sizler de bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

8 Comments

 1. Nazmiye Akın dedi ki:

  Batık tırnak tedavisi uygulanırken ağrı veya acı oluyor mu?

  • admin dedi ki:

   Tırnağın durumuna göre değişir, ancak çok zorlu koşullarda bile çok ufak bir ağrı hissedebilirsiniz.

 2. Filiz Kara dedi ki:

  Uzun zamandan beri ayak tırnağımda batma oluyordu ve çok canım acıyordu ama tırnak tedavi olduktan sonra tırnağım düzeldi ve ağrı kalmadı.

 3. Nisa Manas dedi ki:

  Bende batık tırnak tedavisi oldum ve tırnak batmasının tekrar etmemesi için ayakkabı tercihlerimi daha doğru yapıyorum ve düzenli bir şekilde ayak bakımımı uyguluyorum.

 4. […] Bursa batık tırnak araştırmalarınızı yaparken karşınıza çok sayıda isim ve adres çıkacaktır. Uzman isimlerle çalışan ve bu konuda gerçekten başarılı olan Estelif güzellik merkezini listelerinize dahil edebilirsiniz. Kalabalık ve daha da önemlisi uzman bir kadroya sahip olduklarını görebiliyoruz ve bu adresten hizmet alan kişilerin yorumlarına baktığımızda da kusursuz işler yapıldığını daha net bir şekilde görüyoruz. […]

 5. Neslihan Türkoğlu dedi ki:

  Batık tırnak tedavisi ile tırnağım artık eskisi gibi. Bursadaki en iyi batık tırnak tedavisi uygulayan yer olduğunu söyleye bilirim.

 6. Gamze Örnek dedi ki:

  Yanlış ayakkabı tercihim yüzünden tırnak batması oluştu, canımı çok acıtıyordu bu yüzden tedavi oldum ve tırnağım düzeldi şimdi çok daha rahatım ve canım acımıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir